Biz insanlar, doğanın bir parçasıyız ve ondan ayrı tanımlanarak konumlanamayız. Doğanın enerji sistemini esas alan Feng Shui prensipleri ile hayatımızı paralelliğe getirdiğimizde, çevremizdeki frekansları yakalayıp hayatımızın her alanını, bizi ve etrafımızda bulunan her şeyi saran, birbirine bağlayan, bu sisteme uyumlandırabiliriz. 

Evrendeki her şeyin bir enerjisi olduğu gibi, yaşadığımız mekanların da enerjisi (Chi) var. Bu enerjilerin de insan vücudu üzerinde çeşitli etkileri var. Evrensel enerji ile mekânsal enerjiyi birbirine bağlayan bir köprü olan Feng Shui yöntemi ile evrende var olan enerjiyi, içlerinde yaşam sürdürdüğümüz evlerimize işyerlerimize faydalı bir şekilde aktarabiliriz.

Feng Shui Analizi Nasıl Yapılır?


  1. Analizi yapılacak mekanın ölçülendirilip planının çıkarılması
  2. Mekanın Luo Pan pusulası ile yerinde ölçümü
  3. Mekan sahibi ile yerinde yapılacak olan görüşme ve ön veri alınması (bina yapım yılı, mekan sahibinin doğum yılı)
  4. Tüm bu verilerin birleştirilerek mekanın genel enerji dağılım değerlendirilmesinin yapılması (negatif ve pozitif enerji alanlarının nereler olduğu, hangi elementleri taşıdığı)
  5. İçinde bulunan yıla göre Feng Shui değerlendirilmesinin yapılması
  6. O mekanda yaşayanların doğum tarihlerine göre yapılacak bazı kişi & mekan analizlerinin yapılması (O ev ya da işyerinin kişilerle uyumu, hangi odayı ya da alanı kişinin sevebileceği, nerede rahat uyuyabileceği, vb.)
  7. Mekana özgü bu enerji dağılımlarının ve bunlarla ilgili yapılacakların anlatıldığı raporun hazırlanması (pozitif alanların etkisini artırmak, negatif alanları korumak adına kullanılması gereken renkler, objeler ve eşya yerleşimlerinin anlatımı)
  8. Mekan sahibi ile bu raporun anlatıldığı, bazen yerine göre fikirler oluşturulan ikinci bir görüşmenin yapılması

 

Ücretlendirme; mekanın konut, ofis, işyeri, ticari yapı olmasına göre değişkenlik gösterir. Yaklaşım bir m2 birim fiyatı üzerinden hesaplanır.  Mekan ziyareti ile netleştirilir

Gonca Turgay (Y.Mimar) 

20 senedir profesyonel olarak sürdürdüğüm mimarlık mesleğimi ve 10 senedir devam eden yoga eğitmenliğimi birleştirdiğimde yolum “Feng Shui” ile kesişti. Bu iki alan bana, Feng Shui Prensiplerini daha derin değerlendirme imkanı tanıdı. Bina, mekan, hacim oluşturmak ya da oluşturulmuş olanı ele alıp yenilemek, yeniden düzenlemek temel uzmanlık alanım iken, hayatıma yoganın girmesi ile bedensel enerji konularında da tecrübe edinmiş oldum. Bu bana bedenimizin enerjisini, bu enerjinin doğru aktarımını, ruh beden ilişkisi içindeki bağın nasıl kurulacağını, elementler ve içinde taşıdıkları enerji akışlarını anlamamı sağladı. 

20 senedir profesyonel olarak sürdürdüğüm mimarlık mesleğimde üzerinde çalıştığım konular; bina, mekan, hacim oluşturmak ya da oluşturulmuş olanı ele alıp yenilemek, yeniden düzenlemektir. Mimarlığı takiben uzmanlık eğitimini de aldığım ve 10 senedir içinde olduğum yoga yolum bana bedenin strüktürü, bedendeki enerji akışları, çakralar ve elementler, bedenin enerjisi (Chi) ve bu enerjiyi doğru kullanabilmek gibi konularda ışık tuttu. “Feng Shui” ile tanıştıktan sonra bu alanda uzmanlık eğitimimi aldım. Bu kadim Çin öğretisinin anlattıkları beni hızlıca içine aldı. Çünkü Feng Shui “mekanların enerjisi ve bu enerjileri nasıl düzenleyebileceğimiz” i anlatıyordu. Bireysel merakım beni çeşitli araştırmalar yapmaya yönlendirdi. Mimarlık ve Yoga alanlarındaki tecrübelerim sayesinde, Feng Shui Prensiplerini kolaylıkla kavrayıp ve hayatıma aktarabilme imkanım oldu.

Artık mekanlara salt düzenlenebilir hacimler olarak değil aynı zamanda enerji alanları olarak bakmaya başladım. Eğitimimi almış olduğum eğitmenimin ve Çin’de yaşayan Feng Shui uzmanı hocamla yaptığımız ortak çalışmalar ile, birçok durum incelemesi yapma, tecrübe edinme şansım oldu. Analizini yaptığım her mekanda gördüğüm neden-sonuç ilişkileri, beni her vakada daha çok heyecanlandıran bir durum oluşturdu. Her düzenlemenin, her mekan analizinin bireylere mutluluk, sağlık, bereket getirmesi; hastalık, şanssızlık, kazalardan ve belalardan korunmasına yardımcı olabilmesi adına çalışmalarıma devam etmekteyim.

Danışmanlık almak için Nefess Yoga'yı arayarak Gonca ile iletişime geçebilirsiniz. 

Terapistler