Meditasyon olgusunun üzerine bilimsel çalışmalar yapıldıkça kişi üzerindeki pozitif sonuçları hakkında önemli bulgular elde ediliyor. Aslında meditasyonun tam olarak ne olduğu bir tartışma konusu. Ama meditasyonun kendisi ise tam tersi, üzerine tartışılacak zihinsel bir konu değil, bir deneyim. Ve bu deneyim sadece pasif bir halde değil aktif halde de yaşanıyor. Hintli mistik Osho, dansı, kahkahayı, müziği ve bir çok farklı eylemi meditasyonun içine alarak “aktif meditasyon” kavramını yarattı. Eklektik bir çalışma olan ve modern insanın günlük yaşam stresine şifa olan aktif meditasyonlar için deneyimli olmak gerekmez, deneyime açık olmak yeterlidir.

Detaylı bilgi için www.aktifmeditasyon.com sitesini inceleyebilirsiniz.

Tarih ve saat: 19 Mart Pazar / 14:30-17:30

Ücret: 70 TL+KDV (Nefess Yoga üyelerine 60 TL+KDV)

Eğitmen: Ahmet Kabir Yazman

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 13 Mart tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Ahmet Kabir Yazman Kimdir?

Aldığı sinema eğitimi sonrasında reklam sektöründe yönetmen olarak çalıştı. Sektörü bıraktıktan sonra ortaklarıyla birlikte Kazdağları’ndaki Hızır Kamp’ı hayata geçirdi ve “Göbeklitepe - Dünyanın İlk Tapınağı” filminin yönetmenliğini gerçekleştirdi . 2007 yılında Hindistan Pune’daki Osho Mulitversity’de başladığı aktif meditasyon eğitimini Shunyo, Gopal, Svarup, Premartha, Svagito, Kaifi gibi hocalar ile sürdürüyor. Yaptığı araştırmalar sonucu ulaştığı sembolik, arkelojik ve tarihi olgular üzerine verdiği seminerlerin yanı sıra meditasyon ve meditatif terapi paylaşımlarında bulunuyor.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu