YİN VE MÜZİK: ARP EZGİLERİ İLE YİN YOGA

Yin yoganın derin ve dönüştürücü etkisini, arp ezgileri eşliğinde deneyimlemeye ne dersiniz? Derya Demiroğlu ve Güneş Hızlılar, bu deneyim için sizleri 1,5 saatlik bir yolculuğa davet ediyor.

Derya’nın kendi yin pratiklerinden esinlenerek ve yogayı sanatla buluşturmaya yönelik fikrinden ortaya çıkarak tasarladığı bu yoga yolculuğunda; Güneş, Antik Yunan modları üzerine doğaçlamalar, Orta Çağ Keltik ezgileri ve arp edebiyatının seçkin eserlerinden oluşan bir repertuar sunarak, yoga deneyiminizi eşsizleştirecek. Kelt ezgilerinin rahatlatıcı ve dinlendirici özelliğinin, yin yoga pratiğinize etkisini gözlemleyebileceksiniz.


Yin Yoga, teorisi çerçevesinde; bağ doku, eklemler, fasya, kemikler üzerine derinlemesine araştırma, etkileşim ve çalışma olanağı sunar. Arp ezgileriyle tasarlanan bu seanstaki yin yoga pozları, beden-zihin üzerinde yapılan bu çalışmanın fiziksel yönünün kendi süreci içinde gerçekleşmesini sağlar. Diğer yandan, katılımcılar, pratiğin içine müziğin dönüştürücü etkisi ile birleşen yin bir yaklaşıma, daha çok bırakmaya ve dinlemeye dayalı bir uygulamaya davet edilir.

Arp ezgileri ve yin yoga ile içinizdeki değişim ve dönüşüm yolculuğuna çıkmaya hazır mısınız?

TARİH: 30 Mayıs Cumartesi 18:00 - 19:30

KİMLER KATILABİLİR?: Seans, her seviyeden yoga pratiği olan katılımcıya açıktır. 

KATILIM ÜCRETİ: 60TL+KDV, Nefess Yoga Üyelerine 55TL+KDV

REZERVASYON VE KAYIT:

Online rezervasyon için sayfanın aşağısındaki ön kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Kayıt için Nefess Yoga ile iletişime geçebilirsiniz:

0216 550 03 00 

info@nefessyoga.com

Facebook etkinlik takviminize eklemek ve arkadaşlarınızı davet etmek için tıklayın.


EĞİTMEN: DERYA DEMİROĞLU

Yoga ve dans disiplinlerini bir araya getiren bir beden-zihin yaklaşımı üzerine çalışan Derya Demiroğlu; 2013-2014’te Mey Elbi ile Yoga Alliance onaylı Temel Yoga Vinyasa Akış Hocalık Eğitimi, 2014’te Devrim Akkaya ile Yoga Alliance onaylı Yin Yoga Hocalık Eğitimi, 2014’te Can Bora ile Tao Vinyasa Eğitimi aldı. Vinyasa yoga ve yin yoga eğitimleri sırasındaki deneyimleri 2007’de başlayan beden üzerine araştırmalarını dönüştürdü. Derya, çeşitli alanlarda çalışmalarına devam ediyor: Akroyoga üzerine pratiğini geliştiriyor ve başlangıç düzeyinde atölyeler veriyor. Çatı Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği ve Aksanat bünyesinde modern ve çağdaş dans alanlarında birçok derse ve atölyeye katıldı ve katılmaya devam ediyor. Türkiye’deki kontakt doğaçlama topluluğunun da bir üyesi olarak jam performanslarına katılmaya devam ediyor. Butoh dansı ile ilgili projelerde edindiği deneyimlerini özel bir proje ile geliştirmek üzere Haziran ayı içinde proje için davet edildiği Japonya’ya gitmeye hazırlanıyor.


MÜZİSYEN: GÜNEŞ HIZLILAR

Güneş Hızlılar, 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü'ne kabul edilerek, arp çalışmalarına Yrd. Doç. Ümit Tunak ile başladı. İlerleyen yıllarda pek çok okul konserinin yanı sıra; Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Caddebostan Kültür Merkezi, Süreyya Operası gibi önemli konser salonlarında solo ve oda müziği olarak konserler verdi. Ayrıca üyesi olduğu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile birlikte Avrupa'da ve Türkiye'de çeşitli festivallerden davet alarak konserler verdi. 14 yaşında iken, İtalya'da düzenlenen "Uluslararası Marcel Tournier Arp Yarışması"nda 21 yaş altı kategoride 1.lik ödülüne layık görüldü. Aldığı ödüller arasında Slovenya Uluslararası Arp Yarışması'nda 2.lik ve Rusya'da Ksenia Erdely Arp Yarışması'nda mansiyon ödülü bulunmaktadır. 2013 yazında, Arp Sanatı Derneği'nin sağladığı bursu kazanarak İsviçre'de bulunan Harp Masters Academy'e eğitim almaya gönderilmiştir. Eğitimine İstanbul Üniverstiesi Devlet Konservatuar'ında Lisans 2. sınıfta devam etmekte olan Güneş Hızlılar, Yonca Özkan Bilenoğlu ile arp çalışmalarını sürdürmekte ve Brüksel Kraliyet Konservatuarı ve Prag Performans Sanatları Üniversitesi'nde Prof. Jana Bouskova'nın arp derslerine katılmaktadır.

 


 


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu