Modern hayat biçimimizin yan etkileri olarak, hareketsizlik, uzun süre aynı pozisyonlarda durmak yada oturmak zorunda kalmaktan kaynaklanan bir çok rahatsızlıklar yaşarız.
Bunların en başında omurilik sorunları olmak üzere boyun, omuz, sırt bölgesindeki şiddetli ağrılar bu rahatsızlıkların en yaygın olanlarından bazılarıdır. Hareketsiz kalan bacaklarda kan dolaşımı zayıflar ve yeterli oksijen akışı sağlanamadığından, bu durum zamanla kalça, bel, bacak ve dizlerde ciddi problemlere yol açabilir. 

 
Sandalye yogasını düzenli uygulayarak bu rahatsızlıkların ortaya çıkmasını engelleyebilir, varsa bu ağrıları şifalandırabilirsiniz.

Diğer bir yandan, geçirilen kazalar, kronikleşen problemler, bedensel travmalar ve denge sorunlarından dolayı hareket kabiliyeti kısıtlı olan kişiler, sandalye yogası ile birçok yoga hareketini oturarak veya ayakta sandalye etrafında kolaylıkla yapabilecekler ve bu sayede yogayı yaşamlarının bir parçası haline getirme imkanı bulacaklar.  

 
* " Katılım Belgesi "Verilecektir.

* Bu atölye her yaş ve seviyeden katılımcıya uygundur.


Sandalye Yogası ile;

* Yoga eğitmenleri, iş yerlerinde ofis yogasına yönelik çalışmalar yapabilir.
* Aynı zamanda bedensel rahatsızlıkları olan öğrencilerine daha çok konfor sağlayıp, derslerinin kalitesini arttıracaktır.
* Yoga öğrencileri ise bu çalışmayı yoga matı olmadan günün her an’ı ve her yerde kendi kendilerine kolaylıkla uygulayabilirler.


Tarih: 20 Mart Pazar
Saat:   12:30 - 15:00
Katılım Ücreti: 120 TL + KDV  (Nefes Üyelerine 90 TL + KDV) 


Aslı Aral Hakkında:

Hayatını, geçirmiş olduğu ciddi bir trafik kazasının ardından, 2007 senesinden bu yana değişime ve dönüşüme adayan Aslı’nın yoga ile tanışması tam da bu zamanlara rastladı. 

Yoganın içinde derinleşip bütünleştikçe, yoganın sadece bir takım bedensel hareketlerden oluşan sınırlı bir sistem olmadığını gördü. Ve o zamandan bu güne kadar, yogayı ve bağlı olduğu anlayışı yaşamına katarak uygulamasının sonuçları zamanla tüm hayatına yansımaya başladı. Olanı olduğu gibi görmeye başlayıp, kabullendikçe büyülü bir dünya, onu sanki içine çekti. Yoganın ve beraberinde ilgilendiği enerjisel çalışmaların ( EFT, EmoTrance, Toltek'lerin Savaşçının Yolu diye adlandırdığı yaşam sanatı) getirdiği değişim ile kazanın bedeni üzerinde bıraktığı duygusal, fiziksel ve enerjisel yaraları da bir bir dönüştürmeye başladı. Zamanla hocalarının da yönlendirmesi üzerine, deneyimlerini paylaşma aşkı onu yoga öğretmeni olma yoluna yöneltti. 

Birbirinden farklı Dünyaca tanınmış pek çok yoga hocasından dersler, eğitimler alan ve verdiği dersleri, tüm bu bilgiler ışığında harmanlayarak öğrencilerinin ihtiyaçlarına göre hazırlayan Aslı, sürekli kendini yenileyerek iyi bir öğrenci olma halini de sürdürmeye devam ediyor.

Yogayı zihinsel, fiziksel ve enerjisel karanlıkları aydınlatan, öze doğru gerçek bir yolculuk olarak tanımlayan ve "en büyük öğretmen yaşamdır" sözünü kendisine rehber edinen Aslı, gündelik olarak karşılaşılan her durumun, onları yargılamak için değil de o deneyimler aracılığıyla farkındalığı artırmak için bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini düşünüyor.  Bu nedenle tüm öğrencilerinin ve yolunun kesiştiği tüm insanların ruhsal ve bedensel hikayeleri aracılığıyla sürekli olarak yeni şeyler öğrenmekten ve bu bilgileri derslerine katmaktan büyük keyif alıyor. 

www.asliaral.com

 

 

 


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: NEFESS YOGA


Ön kayıt formu