Modern hayat biçimimizin bedenimize yansıttığı bazı olumsuz etkileri vardır. Hareketsizlik, uzun süre aynı pozisyonda durmak ya da sürekli parlayan bir ekrana bakmak zorunda kalmaktan kaynaklanan birçok rahatsızlıklar yaşarız. Bunların en başında omurilik sorunları gelir. Boyun, omuz, sırt bölgesindeki şiddetli ağrılar bu rahatsızlıkların en yaygın olanlarındandır. Diğer bir yandan hareketsiz kalan bacaklarda kan dolaşımının zayıflaması ve yeterli oksijen akışının sağlanaması zamanla kalça, bel, bacak ve dizlerde ağrılara yol açabilir.

Sandalye yogasını düzenli uygulayarak bu rahatsızlıkların ortaya çıkmasını engelleyebilir, varsa bu ağrılarınızdan kurtulabilir ve şifalanabilirsiniz.

Diğer bir yandan, geçirilen kazalar, kronikleşen problemler, bedensel travmalar ve denge sorunlarından dolayı hareket kabiliyeti kısıtlı olan kişiler, yaş ve kilo nedeniyle yoga yapmak isteyip yapamayan kişiler, sandalye yogası ile birçok yoga hareketini oturarak veya ayakta sandalye etrafında ekstra hiçbir malzemeye gerek duymadan kolaylıkla yapabilecekler ve bu sayede yogayı yaşamlarının bir parçası haline getirme imkanı bulacaklar.

Sandalye Yogası ile;

* Yoga eğitmenleri; iş yerlerinde ofis yogasına yönelik uygulamalar yaptırabilir. Bu sayede konsantrasyon ve odaklanmaya destek olurken, stresle başa çıkmayı ve esnekliği arttırarak yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalar yapabilir. Aynı zamanda bedensel rahatsızlıkları olan öğrencilerine daha çok konfor sağlayıp, derslerinin kalitesini arttıracaklardır.

* Daha önceden yoga deneyimi olmamış ve bir süredir yoga yapan öğrenciler ise; Bu çalışmayı yoga matı olmadan günün her an’ı ve her yerde kendi kendilerine kolaylıkla uygulayabilmeyi deneyimleyeceklerdir.

* "Katılım Belgesi" verilecektir.

* Bu atölye 7’den 70’e herkes için uygundur.

Eğitmen: Aslı Aral

Tarih ve saat: 10 Aralık Cumartesi / 10:00-12:15

Ücret: 85 TL + KDV (Nefess üyelerine 75 TL + KDV)

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 3 Aralık tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Aslı Aral Hakkında: Aslı Aral Yoga


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu