Ayşegül Denktaş ile Meditasyona Başlangıç Kursu


“Esenlik aklın tam gelişmişlik durumuna ermiş olmasıdır. Akıl deyince anlatmak istediğimiz şey yalnızca akla vurup, anlamak, yargıya varmak anlamında akla dayalı yargı değil ama Heidegger’in deyimini kullanırsak, gerçeği, “olduğu durumuyla” kavrayıp anlamaktır.”

Eric Fromm

Eric Fromm’un Psikanaliz ve Zen Budizm’i kitabından alıntılanan yukarıdaki açıklamaya paralel olarak Meditasyon; sanıldığının aksine aklı ya da zihni dışlamak, düşünceleri durdurmak değil, aslında tam anlamıyla zihni geçmiş kuruntularından ve gelecek kaygılarından arındırıp ‘evine geri getirerek’, olanı olduğu gibi kavramak üzerine uygulanan bir yöntemdir. Düşüncelerin geçişini izlemek, bedensel duyumların farkındalığına kendimizi açmak ve meditasyonda deneyimlediğimiz hali günlük hayatımıza taşımak...

Meditasyona başlangıç kursunda biz de her hafta, 20 dakika zen meditasyonu uygulaması ile bedensel ve zihinsel farkındalığımızın değişen dinamiklerine odaklanacağız. Meditasyonu düzenli olarak uygulamanın gündelik hayatımızdaki etkilerini paylaşacak ve grup dinamiğine göre şekillenecek olan farklı teknikleri uygulayacağız.

Kimler Katılabilir?

Daha önce hiç meditasyon yapmayanlar başta olmak üzere, meditasyon pratiğini düzenli hale getirmek isteyenler de bu oturumlara katılabilir. Bu kursta kapalı grup çemberi oluşturacağımız için her dört oturuma da katılmanız gerekmektedir.

Buluşma Takvimi:

16 Ocak 2020 / 20:00-21:00
23 Ocak 2020 / 20:00-21:00
30 Ocak 2020 / 20:00-21:00
6 Şubat 2020 / 20:00-21:00

Ücret: 350 TL + KDV (Nefess Yoga üyelerine ve mezunlarına* 320 TL + KDV)

*Nefess Yoga 200 Saatlik Uzmanlaşma Programı öğrenci ve mezunları

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 9 Ocak tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu