Mysore Stili

Adını Hindistan’ın Mysore kentinden alan Self Pratik yöntemi bu metodun temelini oluşturur. Self pratik yötemi ile geleneksel olarak Ashtanga Yoga’da kişiye ilk olarak güneşe selamlar ve son bitiriş pozu öğretilir. Öğrenci bu hareketleri grup içerisinde kendi ritminde tekrar ederek ezberler.Zamanı geldiğinde kişinin kapasitesine göre, yeni pozlar verilir.Başlangıçta doğal olarak kısa süren pratik(30-45dk)zamanla uzayabilir (1-2 saat).Sistem her öğrenciye adapte edilerek basitten karmaşığa doğru ilerlediği için, her seviyede insan, pratiğin içerisinde güvenli bir şekilde derinleşme fırsatı bulur.

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

MYSORE ASHTANGA YOGA DERS PROGRAMI;

Ders saatleri; H.içi her sabah 7:00-9:30

* Dersler her seviyeden öğrenciye açıktır.

* Deneyimli öğrenciler derse 8:00'e kadar giriş yapabilir.

* Başlangıç öğrencileri derse 08:30 a kadar giriş yapabilir.

* Başlangıçta kısa süren pratik(30-45dk) pozlar eklendikçe, zamanla uzar. (1-2 saat).

Öğrenci serinin bir kısmını öğrendikten sonra mysore stili derslerine katılabilir

* Ay günlerinde (Yeniay ve Dolunay) ders yapılmayacaktır. 16 Şubat Cuma günü yeni ay olduğu için ders yapılmayacaktır. Derslere gelmeden önce Nefess Yoga'yı arayarak kayıt yaptırmanızı rica ederiz.

1 Aylık Paket: 250 TL + KDV

Bilgi ve rezervasyon için; 0216 550 03 00 / info@nefessyoga.com

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için Bilge Sürmeli ile iletişime geçiniz; bilgesurmeliw@gmail.com

BİLGE SÜRMELİ

2011 yılında Ahu Karan'la Ashtanga Yoga'ya başladı. Aynı stilde değerli hocalarla çalışma fırsatı buldu(Rolf ve Marci Naujokat, Louise Ellis, Peter Bertero, Nicolaj Jespersen). 2012'ten itibaren Şenol Topuz'un derslerine katılmakta ve aynı zamanda asistanlığını yapmaktadır. 2013 den beri her sene Hindistan Mysore'u ziyaret ederek hocası Sharath Jois'la ashtanga pratiğine devam ediyor.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu