-English Below (The workshop would be in Turkish)-

Gündelik hayat yoğun bir zihinsel faaliyet ile sürüyor, biz farketmesek de bedeni dışarıdan gelen her uyarıya pür dikkat kesilmiş, gergin ve alarm halinde tutuyoruz. Döngüsel meditasyon zihni ve bedeni bütün bu koşullanmanın dışına çıkaran, yaratıcı bir sürece bırakmak için uygulanan bir nidra, bir teknik... Yoga Nidra’dan biraz farklı. Farkı ise çalışmada altı basit bedensel hareketin yapılıyor olması. Bu hareketler bedende zaten var olan enerji akışının daha net algılamasını sağlıyor, çalışmanın ikinci yarısında yatarak derin bir dinlenmeye giriliyor. Bütün uygulama Burak Tamer'in müziği ve benim okuyacağım bir metnin rehberliğinde devam ediyor.

Döngüsel meditasyon gevşemenin keşfinin de ötesine geçip, kendimize ait kıldığımız alışkanlıklara, eğilimlere tutunmak zorunda kalmadığımızı anlıyoruz, içinden çıkamadığımız soruların cevapların rahatça belirdiğini gözlemliyoruz.

Kimler katılabilir?

Bu uygulamaya herkes katılabilir. Rahat kıyafetlerle gelin. Eğer omurganızda sizi zorlayan bir ağrınız varsa uygulamadan önce bildirin, meditasyonu rahatça yapabilmeniz için destek araçlar kullanabiliriz.

Tarih ve Saat: 29 Eylül 2019 Pazar / 14:30-15:45

Ücret: 80 TL + KDV (Nefess Yoga Üyelerine ve Mezunlarına* 70 TL + KDV)

*Nefess Yoga 200 Saatlik Uzmanlaşma Programı öğrenci ve mezunları

Uzman: Gül Dirican
Canlı Müzik: Burak TamerAtölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 25 Eylül tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Circular Meditation with Burak Tamer & Gül Dirican

Daily life continues with an intense mental activity; we keep our bodies tense and alarmed, even when we are not aware of it, in a state of full attention to each and every outside stimulus. Circular meditation is a nidra, a technique used to get the mind and the body out of all this conditioning, and leave it open to a creative process. It is a bit different than yoga nidra. This difference stems from the fact that the study includes six simple bodily movements. These movements make it possible to more clearly perceive the already existing energy flow of the body, while the second half of the study is devoted to a deep relaxation in a lied down position. The entire practice will be guided by a text to be dictated by me.

With the help of the circular meditation, we go beyond the discovery of relaxation, and understand that we are not obliged to hold on to habits and tendencies that we deem our belongings, and observe that answers to questions that seem unresolvable smoothly appear.

Who can join the workshop?

Everyone can join this practice. Just show up in comfortable clothes. If you feel severe pain in your spine, please inform me beforehand, we might use supporting tools for you to comfortably practice your meditation.

Date and Hour: 29 September 2019 Sunday / 14:30-15:45

Fee: 80 TL + VAT (70 TL + VAT for Nefess Yoga Members and Alumni*)

*Students and alumni of Nefess Yoga 200 Hours Specialization Program

Instructor: Gül Dirican
Live Music: Burak Tamer

Please kindly pay the workshop fee by the 25th September so as to confirm your assistance to the workshop.

You may either call us on 0216 550 03 00 or fill in the below registration form to reserve your place.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu