"İleri seviye yin yoga pratiği nedir?" sorusunu işleyeceğimiz bu atölye derin yang yoga pratiği yapanlar (Ashtanga, Power, vs) ve uzun süredir yin yoga yapanlar için.
İleri Seviye Yin Atölyesi'nde amacımız Yin Yoga'nın özünü anımsayıp deneyimlemekle beraber, pratiğinizin hang bölümlerinin "ileri" olduğunu araştırmak. Daha derin bir yin pratiği nasıl yapabiliriz, bu derin pratikte bizi bekleyen karşılaşmalar ve karşılaşacabileceğimiz iyi/kötü durumlar nelerdir? gibi soruları işleyeceğiz.

Pozlarda alışıla geldiğimizden daha uzun süre kalmanın, meditasyon pratiğinin daha verimli olmasının ve kimi yin pozların daha "ileri" versiyonlarının altını çizeceğiz.

2.5 saatlik bu workshop'ta Can size evde kendi pratiğiniz için de derin bir yin yoga asana serisi ve meditasyon tekniği sunacak.

Tarih: 11 Ekim 2015
Saat: 14:30 / 17:00
Katılım ücreti: 80 TL / Nefess Yoga üyelerine 70 TL

*Lütfen 5 Ekim pazartesi gününe kadar ön kayıt formunu doldurarak ya da bizimle iletişime geçerek rezervasyon yaptırınız: 0216 550 03 00


Can Bora Kimdir:


Can Bora Çocukluğundan beri insan bedeni ve potansiyeli ni merak eden Can, üniversitede tiyatro ve dans okurken, Ashtanga Yoga ile tanıştıktan kısa bir süre sonra, Kundalini Yoga yı deneyimledi. Artan beden enerjisi, değişen zihin-beden ilişkisi dikkatini çekti ve Ashtanga Yoga pratiğine birkaç sene devam ettikten sonra psikosomatik hareket teknikleriyle tanıştı Skinner Release, Fasya Terapi, Craniosacral, Axis Syllabus, vs. . İnsan algı sisteminin sanıldığından daha çok derin ve uzun olduğunu deneyimlemesi, gerçekliğin öngörüldüğünden daha da kapsamlı olduğunu fark etmesi ve sorgulaması -psikosomatik çalışmalara ara vermeden- yogaya olan ilgisini sürdürdü. 2011-2012 de Berivan Aslan Sungur tu teşvikiyle burslu olarak Yin Yoga TT yi tamamladı. Bu süre boyunca, yoga, çaktırmadan Can ın hayatının daha derin ve sağlam bir parçası olmaya başladı. 2014 senesinde Berivan Aslan Sungur un Yin Yoga TT sinde asistanlığını yaptı. Aynı zamanda 2014 te Yiğit Zırtıloğlu ile AcroYoga eğitimine başladı. 2015’te ise Chris Chavez’le yeni eğitimine başlayacaktır.
Lise yıllarında Merkez Bilgi Alanı Vakfı - Sevgi Ersoy tarafından Reiki 3 olan Can, aynı zamanda Quan Yin 1-2, Kristallerle Şifa gibi uzun süreli enerji eğitimlerine katılmıştır. 2 senedir Barbara Ann Brennan ve Osho ekolünden; insan psikolojisi ve iç bilinaltı sistem dinamikleri üzerine özel danışmanlık almaktadır. Can, yogayı, kendisini ve insanı anlaması için en sağlam araçlardan biri olarak görüyor.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: NEFESS YOGA


Ön kayıt formu