Tao Vinyasa'yı derinden deneyimlemek ve öğretmek isteyenler!

Can bu atölyede, Tao Vinyasa akışlarından Altın Tohum'u sadece fiziksel ve anatomik olarak değil; duygusal ve enerjetik bedendeki etkilerini de ele alarak işleyecek.

"Altın Tohum hangi başka pratiklerle, organlarla, çakralarla ilgilidir?"

"Altın Tohum'u nerede, ne zaman, hangi amaçlarla kullanabiliriz?"

"Altın Tohum'u kendi yoga pratiğimize göre adapte edip değiştirebilir, geliştirebilir miyiz? "

"Altın Tohum'lu bir ders nasıl hazırlanır, nasıl bir serileme izlenir?"sorularını da cevaplayacağız.

Kimler katılabilir? 

Bu atölyede aynı zamanda bu akışı derslerinde kullanmak isteyen yoga uzmanlarına da açıktır.

*Bu atölye, Can'ın 100 saatlik olan Tao Vinyasa & Terapötik Pozlar Eğitimi'nin, sadece "Tao Vinyasa" bölümünün sadeleştirilmiş halidir.

Tarih  ve saat: 25 Şubat 2018 Pazar / 14:30-17:00

Ücret: 150 TL + KDV (Nefess Yoga Üyelerine 130 TL + KDV) 

Uzman: Can Bora

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 17 Şubat tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Can Bora Hakkında 

1986 İstanbul doğumlu Can, Özel Saint Joseph Fransız Lisesi ve Paris 3 - Sorbonne Nouvelle Üniversitesi “Tiyatro Bilimi” mezunudur. Aynı üniversitede, “Çağdaş Tiyatro ve Dijital ve Görsel Sanatlar” alanında iki adet yüksek lisans tezi bulunmaktadır. Oyunculuk eğitimini Pera Güzel Sanatlar Akşam Okulu ve Paris Hector Berliotz Belediye Konservatuarı’nda sürdürdükten sonra, Barselona’da çağdaş ve modern dans eğitimine başladı. 10 yaşından beri tiyatro ve dans alanında ulusal ve uluslararası eğitimlere katılmaya halen devam etmektedir. Çocukluğundan beri insan bedeni ve “potansiyeli”ni merak eden Can, üniversitede tiyatro ve dans okurken, Ashtanga Yoga ile tanıştıktan kısa bir süre sonra, Kundalini Yoga’yı deneyimledi. Artan beden enerjisi, değişen zihin-beden ilişkisi dikkatini çekti ve Ashtanga Yoga pratiğine birkaç sene devam ettikten sonra “psikosomatik” hareket teknikleriyle tanıştı (Skinner Release, Fasya Terapi, Craniosacral, Axis Syllabus, Gestalt, Otantik Hareket,vs.). İnsan algı sisteminin sanıldığından daha çok derin ve uzun olduğunu deneyimlemesi, “gerçekliğin” öngörüldüğünden daha da kapsamlı olduğunu fark etmesi ve sorgulaması -psikosomatik çalışmalara ara vermeden- yogaya olan ilgisini sürdürdü. 2011-2012′de Berivan Aslan Sungur’un teşvikiyle burslu olarak Yin Yoga TT’yi tamamladı. Bu süre boyunca, yoga, “çaktırmadan” Can’ın hayatının daha derin ve sağlam bir parçası olmaya başladı. 2014 senesinde Berivan Aslan Sungur’un Yin Yoga TT’sinde asistanlığını yaptı. Aynı zamanda 2014′te Yiğit Zırtıloğlu ile AcroYoga eğitimine başladı. Lise yıllarında Merkez Bilgi Alanı Vakfı – Sevgi Ersoy tarafından Reiki 3 olan Can, aynı zamanda Quan Yin 1-2, Kristallerle Şifa gibi uzun süreli enerji eğitimlerine katılmıştır. 2 senedir Barbara Ann Brennan ve Osho ekolünden; insan psikolojisi ve iç (bilinçaltı) sistem dinamikleri üzerine özel danışmanlık almaktadır. 2011 senesinde “berika” isimli tiyatro & dans kolektifini kuran Can, bağımsız yazar, yönetmen ve performans sanatçısı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Can, Chris Chavez ile yoga eğitimini tamamladı. Can, yoga pratiğini şu temeller üzerine kurmaktadır: Sağlıklı ve esnek bir beden; merkezlenmiş/topraklanmış/bedene ingirgenmiş beden enerjisi. Dolayısıyla, açık ve berrak bir zihin, iç kuvvet. Ve de en önemlisi, kendini kapamayan bir “kalp”. Bundan belki de daha önemli olan ya da yoganızın sizi götüreceği en yegane durum ise: “How do you deal with yourself?” - “Esas kendinizle nasıl başa çıkıyor/ilgileniyorsunuz?” Yoga pratiğiniz, mat üzerinden gündelik ve özel hayatınızın en derin kıvrımlarına dahi işlemedikçe, -bence- yoga esas görevini yerine getirmemiş oluyor. Şunu unutmamak gerekli: hayat dediğimiz süreç, kalbimizden kalbimize bir yolculuk/süreç. Bunun adına da hayat diyoruz. Önemli olan sizin hayatta nerede/nasıl durduğunuz ve daha derin bir seviyede ise, kendinizi ne olarak gördüğünüz, kendinizle nasıl ilgilendiğiniz.

www.can-bora.com
Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu