Sağlıklı olmak demek; fiziksel, zihinsel, sosyal ve ruhsal olarak tam ahenk halinde olmak demektir.

Çocuk Yogasında eğlenceli yoga duruşlarının yanı sıra nefes çalışmaları, oyunlar, hikayeler de yer almaktadır. Oyun ve hikayelerin yer alması çocuğun çalışmayı kendisi ile içselleştirerek daha güvenli hissetmesini sağlar. Bu durum da duygularını daha kolay ifade edebilmesine olanak tanır. Hayal güçlerini kullanmaları gündelik yaşam becerilerini geliştirir ve enerjilerini doğru yöne yöneltmelerini sağlar. Yaşına uygun yapılan yoga çocukların vücut yapılarındaki esnekliği korumakla birlikte kasların kuvvetlenmesini, konsantrasyonun ve yaratıcılığın artmasına ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine de yardımcı olur.

Sosyal açıdan grup çalışması bilincini, yaratıcılık ve problem çözme yetilerini eğlenerek ve oyunla geliştirir ve gündelik stres ve kaygının azalmasına yardımcı olur.

Çocuk yogasının en önemli etkisi, çocukların kendileriyle bağ kurmalarına yardımcı olmasıdır.

Kimler Katılabilir?

3-6 ve 7-10 Yaş aralığındaki tüm çocuklar sınıfımıza katılabilir. 3-6 ve 7-10 yaş gruplarına ayrı sınıf açılacaktır.

12 Ekim'den itibaren Her Cumartesi 10:00-10:45 saatleri arasında

Dersten bir gün öncesine kadar rezervasyon yaptırmak gereklidir. Dersler 4 kişi ile açılacaktır. 

Ücretler:

Tek Ders : 60 TL

4 Derslik Paket : 200 TL (5 hafta içinde kullanılabilir.)

Uzmanlar: Elif Börekçi & Tuğba Arı


Elif Börekçi

Sabancı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunuyum. İstanbul Bilgi Üniversitesinde doktora yapmaktayım. 2016 yılında bu akademik maceranın ortasında, Nefess yoga sayesinde yoga ile tanıştım ve bedenimle daha tanış olmaya, kendimi keşfetmeye başladım. 2018 yılında Arzu ve Yelina ile 200 Saat Hatha Temel Eğitim programını tamamladım. 2019 yılında aynı eğitimin asistanlığını yaparken Ayşegül Denktaş ile Tao Vinyasa ve Meditatif Bakış, Nazlı Aykan ile Çocuk yogası eğitmenlik eğitimi programlarını bitirdim. 2019 yılının başından beri Nefess Yogada meditasyon dersleri veriyorum.


Tuğba Arı

Tuğba, Arzu ve Yelina ile 200 Saatlik Temel Hatha Yoga Uzmanlaşma programını 2017 senesinde tamamladı. Eğitiminin ardından Hamile Yogası, Yin Yoga ve Çocuk Yogası programlarını tamamlayan Tuğba, Nefess Yoga çatısı altında Hatha yoga ve Hamile yogası dersleri vermektedir. İnsan bedeninin deneyimlediği en keyifli alan olan yoga, kendisini tanıyıp anlamasında yardımcı olurken, diğer insanlarla olan bağlantılarını keyifli bir yolculuğa dönüştürmüştür. Alınan bir nefesin farkındalığıyla hayatın daha güzel olacağına inancı tam olan Tuğba halen insan bedenini anlama ve anlamlandırma çalışmalarına devam etmektedir.


 


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu