Elif Börekçi ile 4 Haftalık Çocuk Yogası Grubu(Online)

10-31 Mayıs 2020 / Her Pazar / 12:00-13:00

Ücretsiz Tanıtım Buluşması / 3 Mayıs Pazar / 12:00 -13:00 arası (Instagram Canlı Yayın)
6-9 Yaş arası çocuklar için başlayacak 4 Haftalık Programın tanıtım buluşmasında çocuklar hem hareket edecek, hem de merak ettiklerinize ilişkin soruları sorabileceksiniz.

Sağlıklı olmak demek; fiziksel, zihinsel, sosyal ve ruhsal olarak tam ahenk halinde olmak demektir. 


Çocuk Yogasında eğlenceli yoga duruşlarının yanı sıra nefes çalışmaları, oyunlar, hikayeler de yer almaktadır. Oyun ve hikayelerin yer alması çocuğun çalışmayı kendisi ile içselleştirerek daha güvenli hissetmesini sağlar. Bu durum da duygularını daha kolay ifade edebilmesine olanak tanır. Hayal güçlerini kullanmaları gündelik yaşam becerilerini geliştirir ve enerjilerini doğru yöne yöneltmelerini sağlar. Yaşına uygun yapılan yoga çocukların vücut yapılarındaki esnekliği korumakla birlikte kasların kuvvetlenmesini, konsantrasyonun ve yaratıcılığın artmasına ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine de yardımcı olur.

Sosyal açıdan grup çalışması bilincini, yaratıcılık ve problem çözme yetilerini eğlenerek ve oyunla geliştirir ve gündelik stres ve kaygının azalmasına yardımcı olur.

Çocuk yogasının en önemli etkisi, çocukların kendileriyle bağ kurmalarına yardımcı olmasıdır.

Kimler Katılabilir?

6-9 Yaş aralığındaki tüm çocuklar sınıfımıza katılabilir. Oluşacak grup ile 4 hafta boyunca düzenli dersler yapılacaktır. Farklı yaş grupları için taleplerinizi Elif Börekçi’ye (elifborekci@gmail.com) iletebilirsiniz.

Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Etkinliğe kaydınızı 8 Mayıs Cuma günü saat 16:00'ya kadar ödemenizi yaparak tamamlamanızı rica ederiz.


Buluşma Tarihleri ve Saati:
10 Mayıs / 17 Mayıs / 24 Mayıs / 31 Mayıs// Her Pazar 12:00-13:00 saatleri arasında


Ücret: 100 TL (4 Ders)

Uzman: Elif Börekçi

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.


Elif Börekçi

Sabancı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunuyum. İstanbul Bilgi Üniversitesinde doktora yapmaktayım. 2016 yılında bu akademik maceranın ortasında, Nefess yoga sayesinde yoga ile tanıştım ve bedenimle daha tanış olmaya, kendimi keşfetmeye başladım. 2018 yılında Arzu ve Yelina ile 200 Saat Hatha Temel Eğitim programını tamamladım. 2019 yılında aynı eğitimin asistanlığını yaparken Ayşegül Denktaş ile Tao Vinyasa ve Meditatif Bakış, Nazlı Aykan ile Çocuk yogası eğitmenlik eğitimi programlarını bitirdim. 2019 yılının başından beri Nefess Yogada meditasyon dersleri veriyorum.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home


Ön kayıt formu