Bu atölye, bir hoca yönlendirmesi olmadan matın üzerine çıktığınızda güvenli ve dengeli bir şekilde pratik oluşturabilmenizi ve kendi pratiğinizi geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bir süredir yoga yapıyor ve kendi pratiğinizi oluşturmakta zorlanıyor ya da stüdyodaki derslere katılamadığınız günlerde evde kendi pratiğinizi uygulamak istiyorsanız bu atölyeden faydalanabilirsiniz.  

Tarih ve saat: 29 ve 30 Nisan 2017 Cumartesi-Pazar/ 13:30-16:30

Ücret: 250 TL + KDV (Nefess Yoga üyelerine 200 TL+ KDV)

Eğitmen: Fırat Tosun

Kimler Katılabilir?

En az 3 ay yoga deneyimi gerektirir.

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 24 Nisan tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Fırat Tosun kimdir?

1981 yılında İzmir’de doğdu. Ege Üniversitesi’nde Deniz Biyolojisi üzerine master yaptı. 2007 yılında kendi ve hayatla ilgili anlatmak istediklerini amatör olarak fotoğraflamaya başlayan Fırat, 2012 yılında “Depersonalisation” isimli ilk kişisel sergisini açtı, fotoğrafları büyük beğeni topladı ve fotoğraflarından "Escape from within" Contemporary 2012’de yer aldı.

Aynı dönem modern dans ile tanıştı ve dans etmekte kendini bir bütün olarak algılama ve ifade etme ihtiyacını destekledi.

2012 yılında Zeynep Aksoy'la tanıştı ve yoga yolculuğunda ilk adımını attı.
2013 yılında Zeynep Aksoy 200 saatlik temel hocalık eğitimini ve David Cornwell ile 100 saatlik meditasyon hocalık eğitimini tamamladı. Daha sonra Zeynep ve David’in eğitimlerinde asistanlık yaptı.

2014 yılında Zeynep Çelen ile ileri seviye eğitimini tamamladı ve yine Çelen’in bir sonraki eğitiminde asistanlık yaptı.

2015 yılında Chris Chavez ile çalışmaya başladı ve Cihangir Yoga’da ders vermeye başladı. Bu süre içinde birçok Workshop ve eğitime katıldı. Halen başta Cihangir Yoga ve Nefess Yoga olmak üzere birçok studyoda grup dersleri ve özel dersler vermekte ve hiçbir zaman bitmeyecek olan yoga öğrenme süreci devam etmektedir.

Onun için Yoga ve meditasyon bir yaşam ve oluş biçimidir. Tüm bu varlık alanı içinde kendini olduğun gibi duyumsama ve kendiliğinden olma biçimidir. Bu nedenle yoganın yaygınlaştırılması, merak edenlerin yoga ile tanıştırılması ve bu deneyimin mümkün olduğu kadar çok kişiyle paylaşılması onun için önemlidir. Yoga öğretmek de yoga felsefesinin bir parçasıdır.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga