Bir Meksika halk sanatı olan mandala dokuma Ojo de Dios (Tanrının gözü) renkli ipler ve çubuklar kullanılarak dokunan koruyucu bir tılsım, şans getiren bir nesne, bir ritüel ve meditasyon aracıdır. Bilinmeyenin ve bilinemez olanın gizemini vurgulayan, görmenin ve anlayışın gücünü temsil eden bir semboldür. Dört yönün ve dört elementin bilgeliğinde doğadaki yaşam döngüleri ve yeni olan herşey için dokunur.

Gökçe bu çalışma ile, çemberin merkezinde kurduğu elementleri ve yönleri onurlandıran bir sunak ve onu çevreleyen renk çemberi eşliğinde katılımcıları aktif bir meditasyon aracı olan mandala dokumanın yollarını öğrenmeye ve niyetin gücünü hatırlamaya davet ediyor. Katılımcılar kalp meditasyonuna eşlik eden davulun ritmi ve sesiyle niyetlerini bulmaya odaklanıyorlar. Seçimlerini koşullanmış bilgiye dayanarak değil de anın içinde beliren hislerin rehberliğinde, dikkati olanda tutarak ve bilinmeyenle bir kaos ortamında dahi kaoslarını severek kalabilmeyi araştırıyorlar. Bu çalışma sabrı ve dikkati desteklerken, zihni ellerin ve kalbin bütünlüğünde anda olmaya davet ediyor. Döngünün sonunda her katılımcı kendi tılsımını yaratmanın yollarını öğrenmiş oluyor. Her çember kendi niyetini ve sinerjisini akıtıyor yeniye ve bilinmeyene...

Tarih ve saat: 14 Şubat Salı / 13:00-17:00

Ücret: 120 TL+KDV

Eğitmen: Gökçe Es 

*Maizemeler eğitmen tarafından temin edilecektir, rahat bir kıyafetle gelmeniz yeterlidir.

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 7 Şubat tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Gökçe Es Kimdir?

Gökçe, 2001 yılında tamamladığı Konservatuvar şan eğitiminin ardından 2008 yılına kadar İstanbul’daki bir çok özel ve devlet sanat kurumlarında oyuncu, dansçı ve şarkıcı olarak görev almış, aynı zamanda bağımsız performanslar sergilemiştir.

2009 yılında ilk yoga eğitmenlik eğitimini alıp, yoga yolunun öğretileriyle hayatını zenginleştirirken; bir yandan da bu yolda yürümek isteyenlere rehberlik etmeye başlamıştır. Yoganın kendisine açtığı yolda derinleşirken tao, zen, tasavvuf, tantra, şamanik şifa yöntemleri, kadim gelenekler, Kuzey ve Güney Amerika yerlilerinin ritüel ve seremonilerini öğrenip, uygulamaya başlamıştır.

Yoga eğitimlerinin yanında tüm armağanlarını ve deneyimlerini harmanladığı, grup süreçlerini ve kişisel farkındalığı destekleyen çember şifasını kullanarak kendi otantikliğinde geliştirdiği atölye çalışmalarını Haziran 2016‘dan beri ilgilenenlerle paylaşmaktadır. Aynı zamanda bir anne olan Gökçe, 2010 doğumlu oğlu Doğa ile Bodrum’da yaşamaktadır.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu