Özellikle kronik rahatsızlıklarda sıklıkla kullanılan Homeopati yöntemi bugün tüm dünyada klinikleri ve terapistleri ile güvenilir bir terapi yöntemi olarak işliyor.


Kronik rahatsızlıklar için bir homeopata danışmanın yanı sıra, evdeki akut kazalara, grip, ateş, nezle gibi akut rahatsızlıklara Homeopati ile siz kendiniz müdahale edebilirsiniz. Burada yine hastalığın adıyla beraber o insanın hastalığını ne şekilde yaşadığı ve diğer tüm fiziksel bulguları ele alınır. Bu kursta akut durumları birbirinden ayırmayı, kişiselleştirmeyi ve bunlara homeopatik remediler (reçeteler) ile nasıl müdahale edeceğimizi öğreneceğiz.
Ayrıca Homeopatinin nasıl işlediğini, hastalık fenomeninin nasıl oluştuğunu, iyileşmenin neden bazen geciktiğini, hastalığın bize ne anlatmaya çalıştığını da sorgulayacağız.

ATÖLYE TARİHİ:

5 Mart 2016 Cumartesi 11:00-17:00
6 Mart 2016 Pazar 11:00-17:00

İki günlük eğitimi kapsayan atölye ücreti 300 TL + KDV’dir.

ATÖLYE İÇERİĞİ:
- Homeopati nedir ve nasıl çalışır?
- Bir enerji tıbbı yöntemi olarak Homeopati
- İyileşme hiyerarşisi ve hastalığın yolculuğu
- Sağlık seviyeleri, ilaçlar, aşılar ve yeni nesil hastalıkların oluşmasına homeopatik yaklaşım.
- Homeopatik ilaçlar nasıl hazırlanır?
- Günlük hayattaki akut durumlara Homeopati ile nasıl müdahale edebiliriz?
- 30 adet remedinin kullanım alanları, semptom resimleri.
- Hangi durumlarda hangi remedileri ne sıklıkla kullanacağız ve iyileşme sürecini nasıl takip edeceğiz?

Homeopatik remedileri nasıl edinebilirsiniz?
Türkiye’de henüz Homeopati eczaneleri olmadığı için kursa katılacakların yurt dışından sipariş etmeleri uygun olacaktır. İnternet üzerinden güvenilir bir Homeopati laboratuarına sipariş verilebilir.
Derste öğretilecek tüm remedileri kapsayan remedi seti ile pratik ve hesaplı bir başlangıç yapmak için Helios Clinic'den online satın alabilirsiniz: https://www.helios.co.uk/cgi-bin/store.cgi?action=link&sku=DH36Hande Özçıkrıkçı Kimdir?

2008 yılından bu yana Homeopati Danışmanlığı yapan Hande, diploma eğitimini The British Institute of Homeopathy’den aldı. The European Council of Homeopathy- Homeopati Derneği’nin ortak yürüttüğü Homeopati eğitimini bitirdi. Hindistan’da ve İstanbul’da çeşitli Homeopati uzmanlarıyla ve doktorlarla çalıştı. Aynı zamanda Yoga, Ayurveda, Shiatsu, Aile Dizimi üzerine yurtiçi ve yurtdışında eğitimler aldı. Bedende hastalık adı altında ne olup bittiği, bedenin bu yolla bize ne söylemeye çalıştığı ve bunun nasıl iyileşeceğine dair son 10 senedir araştırma ve pratik yapıyor. İstanbul’da Homeopati yöntemiyle danışanlara hizmet veriyor

 

 


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: NEFESS YOGA


Ön kayıt formu