Dört ayaktan, iki ayağa geçiş evresinde pelvis komşuluğundaki bölgelerde ne gibi değişiklikler oldu ve bu değişiklikler insan bedenini hangi adaptasyonlara itti ? Pelvis vücutta önemli bir geçiş bölgesidir.Kök güç çalışmalarında da pelvis ve bağlantılı yapılar sıkça kullanılmaktadır.
Bu etkinliğimizde, Tom Myers’in üstünde özellikle çalıştığı fasyal hatlardan yola çıkarak, pelvis ve diyaframın, özgür bir nefes akışı ve daha özgür bir beden ilişkisinde ki rolünü inceliyoruz.
Derin gevşemeyi pratiklerinizde nasıl uygulayabilirsiniz, sadece kalça açıcı pozlar değil başka hangi çalışmalarla hem pelvisinizi hem de nefesinizi daha özgür kılabilirsiniz ve yoga sekansı hazırlarken daha farklı bir bakışla hangi ufak değişikliklerle büyük farklar yaratabilirsiniz?
Çalışmamız iki kısımdan oluşacaktır. Teorik kısım, fasyal bağlantılar, pelvis ve nefes arasındaki bağ, sacroiliac bölgeye giden, pelvik taban ve pelvik kuşağa özel uygulamalı çalışmalardan oluşuyor.
Pratik kısmı, ses yogası derin gevşeme ve beden farkındalığınızı arttıracak, teorik kısımda aktarılan bilgilerin uygulamaya aktarılmış halinden oluşuyor.
Yaptığınız tüm nefes çalışmaları, restoratif pozlar ve farkındalık çalışmalarına ek olarak, günlük yoga pratiğinize ekleyebileceğiniz bir ders akışını deneyimleyeceksiniz. Bakış açınız değiştikçe kendi bedeninize, nefesinize ve pozlara bakışınız değişecek. Etkinliğimiz herkese açıktır. Daha önce yoga yapmamış kişilerin de katılım sağlayabileceği şekilde yalın aktarımlı bir etkinlik olacaktır.

Kimler Katılabilir?
Herkese açıktır

Tarih ve Saat: 12 Mayıs 2019 Pazar / 15:30-17:30

Ücret: 80 TL + KDV (Nefess Yoga Üyelerine ve Mezunlarına* 65 TL + KDV)

*Nefess Yoga 200 Saatlik Uzmanlaşma Programı öğrenci ve mezunları

Uzman: Pınar Sitemkar & Damla Fidancı

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 9 Mayıs tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Aycan Pınar Sitemkar

Küçük yaşlarda bale ile başlayan dans hayatı farklı tarzlarla 15 yıl devam etti. Bedeninde fark ettiği fiziksel enerjetik bağı anlamlandırmak istedi ve bu sebeple 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik bölümüne girdi. İlk temel eğitimini Çağ Rical Gürle ile tamamladı . Ardından Sinem Er, Şaylan Yılmaz, Can Bora, Charles Secallus gibi isimlerle çalışarak, farklı içeriklerde eğitimler aldı. Arzu Rezzan Sunam ve Yelina Tayfur’un Temel Eğitimlerinde iki dönem asistanlık yaptı. Halen kendi derslerine ve eğitimlerine devam etmekte.

Verdiği Dersler; Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Tao Vinyasa ve Hamile Yogası

Aldığı Eğitimler;
- Temel Yoga Eğitimi, 200 saat - Çağ Rical Gürle; 2013,2014
- Temel Vinyasa Yoga Eğitimi, 200 saat - Sinem Er; 2015
- Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi, 60 saat - Şaylan Yılmaz; 2015
- Tao Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi - Can Bora; 2016
- Arzu ve Yelina ile Nefess Yoga Temel Hocalık Eğitimi, 200 saat asistanlık; 2016,2017
- Çağ Rical Gürle ile İleri Seviye Yoga eğitimi, 300 saat; 2017,2018
- Ayfer Bakan ile Thai Yoga Hamile Terapisi Eğitimi - Doum, 2018 Lisa White ve -
- Zephyr Wildman ile Hamile ve Doğum Sonrası Öğrenciler için Genel Yoga; 2018
- Çağ Rical Gürle ile İleri Seviye Yoga eğitimi, 300 saat asistanlık; devam ediyor

Damla Fidancı

2015 yılında Florance Nightingale hastanelerinin üniversitesi olan İstanbul Bilim Üniversitesi, 4 yıllık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans eğitimini tamamladı. Eğitim süresince bir yıl, Polonya (Karkonoski Uniwesytet), İspanya(Universitet de Valencia) da manuel terapi, kinesiyoloji ve kadın sağlığı üstüne çalışmaları oldu. Staj dönemini Florance grubunun tüm hastanelerinde ve milli takım olmak üzere çeşitli sporcu kliniklerinde tamamladı. Çalışma hayatının ilk yılında kendi bedeniyle daha fazla bağ kurabilmenin yollarını ararken yogayla tanıştı. 2016 yılında Çağ Rical Gürle'nin temel seviye yoga eğitmenliği eğitimine katıldı.Bu dönemde İngiltere'de Harbornept Clinic’te Dr.Ruth Jones ve terapistlerinden kadın sağlığı ve pelvik taban rehabilitasyonu ile ilgili eğitimlerine devam etti. Mesleki hayatına Erenköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesinde devam etmekte.
Aynı zamanda yoga eğitmenlerinin eğitim gruplarına, başta Çağ Rical Gürle ve Yiğit Zırtıloğlu olmak üzere, anatomi desteği sağlamakta.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu