Nefes Terapi, Nefes ve beden bütünlüğü, Nefesle odaklanma, nefes farkındalığı
Nefes kullanımının hayatımızdaki rolü. Nefes ve beden bütünlüğünün önemi. Diyafram ve rolü. Zihin, beden, nefes ilişkisi. Doğal, doğru nefes kullanımı.

Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için yeterli oksijen girişini sağlayacak pratiklerle birebir farkındalık oluşmaya, değişim hissedilmeye başlanır.

Özellikle oturarak çalışan ve sürekli seyahat eden kişilerin sürekli yorgun hissetmeleri, zaman zaman sinirli ve verimsiz olmalarının ana sebeplerinden en önemlisi yetersiz oksijendir. Uyku sisteminde sorun, bağışıklık sisteminde zayıflama olabilir. Tüm organların doğru ve yeterli beslenmesi, verimlilik sürelerinin artması doğru nefes kullanımıyla sağlanmaktadır.

Doğru ve rahat nefes alış-verişi, kullanımı ve teknikleriyle yaşam kalitesi artacaktır. Bu uygulamayla, nefes-beden bütünlüğü içinde; nefesi farketme, nefesle yeniden tanışma, duyguların yön verdiği farklı nefes kullanımları ve nefesi ihtiyacımıza göre dönüştürme pratikleriyle yeni keşifler sunulmaktadır.

Çalışmanın konuları ve pratik içeriği;

Kasların bütüncül yapısı, bağı ve nefesin beden parçaları arasında rahat yolculuğu içinde bedeni koordinasyon içinde hareketlendirme, esnetme, uzatma, sağlıklı omurga ve duruş,
Nefese alan açma, nefes-beden ve nefes-zihin bağı,
Diyafram kası kullanımı, etkisi ve tüm kasların güçlendirilmesinin nefes alış-verişi üzerinde önemi,
Sağlıklı omurga için doğru ve etkili nefes kullanımı,
Sempatik ve parasempatik sistem ve dengesi üzerinde nefesin etkisi; buna bağlı olarak, sakinlik, gevşeme ve düşüncelere olumlu yansıması
Diyafram kasının timüs bezi uzerinde rolü, gülme ve pozitif enerji akışı üzerinde etkisi,
Nefes alışkanlıkları, nefes tutma ve etkisi,
Nefes alış-verişinde burun kanalları kullanımı ve önemi,
Nefes teknikleri ve nefes tekniklerini günlük yaşama taşıyabilmek için kullanımlar,
Sosyal ortamda, stresli ortamlarda, toplantı sırasında, uykudan önce, güne enerjik başlamak için farklı nefes kullanımları.
Nefes kullanımı; birçok sağlık problemlerinde olduğu gibi; kilo, bağışıklık sistemi, bedenin uyumu, panik atak ve anksiyete gibi belli başlı sorunlara karşı etkilidir.Kimler Katılabilir?

Herkese uygundur.


Tarih ve Saat: 18 Kasım 2018 Pazar / 16:00-18:00

Ücret: 110 TL + KDV (Nefess Yoga Üyelerine ve Mezunlarına* 100 TL + KDV)

*Nefess Yoga 200 Saatlik Uzmanlaşma Programı mezunları

Uzman: Selin Koldaş


Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 12 Kasım tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Selin Kimdir?

Ekonomi lisansı üzerine Üretim Yönetimi ve Pazarlama kapsamında yüksek lisans eğitimi aldı. 12 yılı aşan kurumsal iş hayatının yanında 1986 yılında Yıldız Alpar hocalığında bale eğitimi aldı. 1990 yılında başladığı ve milli takımda ülkemizi temsil ettiği yelken sporuna halen devam etmektedir. Birçok spor dalında aldığı eğitimlerin de katkısıyla beden ve zihin arasındaki bağın ve bu bağın korunmasının, güçlendirilmesinin; nefes, hareket, beden ve zihin bütünlüğünün önemine hakim biri olarak yoga felsefesi ve uygulaması ile buluşan Selin Koldaş Denli, 1998 yılından beri yoganın içinde biri olarak farklı bir çok stüdyoda uygulamalara, yabancı hocaların da farklı ders akışlarını tecrübe edebildiği workshoplara katıldı. Selin Koldaş Denli anatomik açıdan ve branşlar kapsamında farklılık gösteren özel ders akışlarıyla belirli stüdyolarda ve şirket çalışanlarına yoga dersleri; sporculara ve aynı zamanda şirket çalışanlarına sandalye yogası, özel nefes teknikleri, meditasyon eğitimleri vermektedir.
Ders ve eğitimlerinin yanında, lisanslı bir yelkenci olarak “YOGA ON BOARD” (https://www.facebook.com/YogaOnBoard ) adı altında denizciler ve denizseverler için teknede ve karada yoga uygulamasını kapsayan projesini yürütmektedir.

Sertifika ve Diplomaları:

Uluslararası Yoga Alliance Sertifikası kapsamında 200 saatlik Vinyasa Yoga Eğitmenlik Eğitimi
Uluslararası Yoga Alliance Sertifikası kapsamında 150 saatlik İleri Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi
Hamile Yogası Eğitimi
Aerial Silk – Aerial Yoga
Nefes Koçluk Eğitimi (MK)
Pilates Eğitimi-Mat&Reformer (Baps)


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga