Adını Hindistan’ın Mysore kentinden alan Self Pratik yöntemi bu metodun temelini oluşturur.Self pratik yöntemi ile geleneksel olarak Ashtanga Yoga’da kişiye ilk olarak güneşe selamlar ve son bitiriş pozu öğretilir. Öğrenci bu hareketleri grup içerisinde kendi ritminde tekrar ederek ezberler.Zamanı geldiğinde kişinin kapasitesine göre, yeni pozlar verilir.

Başlangıçta doğal olarak kısa süren pratik(30-45dk)zamanla uzayabilir (1-2 saat).

Sistem her öğrenciye adapte edilerek basitten karmaşığa doğru ilerlediği için, her seviyede insan, pratiğin içerisinde güvenli bir şekilde derinleşme fırsatı bulur. Daha fazla bilgi için tıklayınız;
http://www.nefessyoga.com/ashtanga-yoga

DERS PROGRAMI; 

Ders saatleri;


Haftaiçi her akşam Pazartesi ‘den Cuma ‘ya 17:00-20:00 arası 

* Dersler her seviyeden öğrenciye açıktır.

* Derse en geç 19:15 e kadar giriş yapabilirsiniz.

* Başlangıçta kısa süren pratik(30-45dk) pozlar eklendikçe, zamanla uzar. (1-2 saat). Öğrenci serinin bir kısmını öğrendikten sonra derslere daha erken saatte gelmeye başlar. 

* Ay günlerinde (Yeniay ve Dolunay) ders yapılmayacaktır.


Ay günleri; 17 Temmuz Çarşamba / 1 Ağustos Perşembe / 15 Ağustos Perşembe

Derslere gelmeden önce Nefess Yoga'yı arayarak kayıt yaptırmanızı rica ederiz.


Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için Bilge Sürmeli ile iletişime geçiniz; bilgesurmeliw@gmail.com


Rezervasyon için; 0216 550 03 00 / info@nefessyoga.comÜcretler:1 Ay 350 TL

1,5 Ay 480 TL

2 haftalık 200 TL

1 hafta 150 TL


ŞENOL TOPUZAshtanga Yoga'ya Ahu Karan ile başladı. Daha sonra 2009-2011 yılları arasında Hindistan-Goa da Rolf ve Marci Naujokat ile birlikte pratik yaptı. 2012 senesinde Shri k.Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Merkezi direktörü Sharath Jois'un izniyle 2.seviye Authorized eğitmenlik hakkını kazandı.Şenol Mysore'da her sene düzenli olarak hocası Sharath Jois ile çalışmaya devam ediyor.
BİLGE SÜRMELİ


2011 yılında Ahu Karan'la Ashtanga Yoga'ya başladı. 2012'ten itibaren Şenol Topuz'un derslerine katılmakta ve aynı zamanda asistanlığını yapmaktadır. 2013 den beri her sene Hindistan Mysore'u ziyaret ederek hocası Sharath Jois'la ashtanga pratiğine devam ediyor. 2018 yılında Shri k.Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Merkezi direktörü Sharath Jois'un izniyle 1.seviye Authorized eğitmenlik hakkını kazandı.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu