5000 yıllık geçmişi olan Tibet Ses Çanakları bir kaç ustanın birden üzerinde çalıştığı yaklaşık olarak 70-80 saat süren çalışmanın ürünleridir.

Altın, gümüş, bakır, cıva, demir gibi farklı metallerin alaşımından oluşan çanakların ürettiği ses ve titreşimler, göle atılan bir taşın yüzeyde oluşturduğu dalgalar gibi bedende, zihinde ve duygusal yapımızda dalga dalga yayılır ve tüm bu katmanlar arasında ahenk ve uyumun yaşandığı bir hal oluşturur. Buna bir anlamda tüm katmanların uyumlanması, hizalanması , akort edilmesi de diyebiliriz.

2 saat sürecek olan bu çalışmada önden 75 dakika Yin yoga pratiğiyle bedeni ve zihni bu meditatif sürece hazırlayıp, sonrasında sırt üstü yatış veya tercih ettiğiniz rahat bir pozisyonda bedeni dinlendirirken ses ve titreşimler aracılığıyla bilincin farklı boyutlarını deneyimlediğimiz bir yolculuğa çıkıyor olacağız.

Sesler sadece kulaklarımızla duyduğumuz değil, bedenin içsel titreşimleriyle de algılanan bir hal aldığında varoluşun özünün de titreşim olduğunu hatırlamak mümkün olacak.

Uygulama her yaştan ve seviyeden , bedenin ve titreşimin güç ve ahengi deneyimlemek isteyen katılımcıya açıktır.

Tek aranan şart önyargısız ve açık kalple gelmeyi seçmenizdir.

Tarih ve saat: 23 Haziran Cumartesi 2018 / 12:30-14:30
Ücret: 120 TL + KDV (Nefess Yoga üyelerine 100 TL + KDV)

Uzman:
Sidem Özkan

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 18 Haziran tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.
Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga