Bu iki buçuk saatlik çalışmada, bedeni, zihni, kalbi yoga ve ses aracılığıyla açmanın farklı yollarını deneyimleyeceğiz.

Çalışmanın ilk bölümünde, nefes farkındalığı, beden rezonansı, çakra titreşimlerine yönelik serilemeler ile bir yolculuğa çıkacak ve aslında bedenin kendi şarkısını dinleyeceğiz.

İkinci bölümde ise, Tibet kaseleri, Kristal kaseler ve gong aracılığıyla bir ses yolculuğuna çıkacak, derin bir meditatif tecrübe yaşayacağız. Seslerin yardımı ile mevcut durumumuzu temiz ve gürültüsüz bir şekilde gözlemleyecek, bilincimizin ve dirençlerimizin farkına varacak ve varoluş yolumuza, amacımıza uyumlanacağız.

Kimler Katılabilir?

Hamileler, kanser tedavisi gören/görmüş olan ve bu konu ile ilgili operasyon geçirmiş olanlar hariç her seviyeden katılımcıya açık.

Tarih ve saat: 30 Aralık 2017 / 15:00-17:30
Ücret: 120 TL (Nefess üyelerine 100 TL)
Uzmanlar: Sinem Er & Cenk Güçbilmez

SİNEM ER KİMDİR?


Sinem Er, yoga ile 2005 yılında tanıştı. 2009 yılında Zeynep Aksoy ile 200 saatlik temel uzmanlık programını tamamladı. İstanbul’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde pek çok kurs ve eğitime katıldıktan sonra Cyndi Lee ile yeniden 200 saat ve sonrasında 500 saatlik eğitimlerini yaptı. O günden beri Cyndi Lee ile düzenli olarak çalışmaya devam etmekte. Sürprizli, yaratıcı, farkındalığın ön planda olduğu, dinamik vinyasa akış dersleri veriyor.
Sinem, Nefess Yoga’da ve Dharma Yaşam’da 200 saatlik Temel Yoga Uzmanlık Programı’nı sunuyor ve ayrıca ileri seviye eğitimler ve çeşitli temalarda kurslar düzenliyor.
Grup derslerine Cihangir Yoga ve Nefess Yoga'da katılabilir, aynı zamanda Türkiye’nin çeşitli yerlerinde organize ettiği yoga tatillerini takip edebilirsiniz.

CENK GÜÇBİLMEZ KİMDİR?


1976 İstanbul Doğumludur, Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. Halen bir şirkette İthalat-İhracat şefi olarak çalışmaktadır.
Müzik ve sesle yolculuğu Okay Temiz Ritim Atölyesi Afrika ritimleri ve müziği ile ilgili çalışma ve konserler ile başladı. Engin Gürkey Ritim atölyesi’nde Latin ritim ve müziği çalışmalarında bulunduktan sonra kendi projeleri üzerinde çalışmaya başladı. Afrofanga, Afrotolia, Naif, Ahmet Beyler, İstanbul Soundpainting Orchestra gruplarında perküsyon ve davul çaldı. Son olarak Şamanik ritim ve ruhuyla doğaçlama müzik yapan Shamoon grubunda perküsyon ve sesini kullanmaktadır. Ayrıca Rhythm Arena ekibi ile ritim üzerine çeşitli kurumsal workshop çalışmalarında yer almıştır.
Uzun yıllar Hindistan, Nepal ve Tibet’te yaşamış olan Belçikalı Surya Maarten’den Çakra sesleri ve Tibet Kaseleri üzerine, British Academy Soundhealing Therapy (BAST) merkezinde de kristal kase, gong, tibet kaseleri üzerine eğitim almış olup bu konuda kendini geliştirmeye devam etmektedir.
Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu