Sinem Er ile İki Atölye: Ters Duruşlar Ve Kol Dengeleri 

 

 

Sinem Er, yoğun istek üzerine Ocak ayında yeniden, hem yeni başlayanlara hem de yoga pratiğini derinleştirmek isteyenlere yönelik olan iki ayrı çalışma ile sizlerle buluşuyor!

 

 

Doğru Tohumları Ekmek: Ters duruşlar

31 ocak 2016 pazar 

10.00-12.30 

 

Tamamen ağırlıksız hissetmek ister misiniz? Uygulamanızı bambaşka bir düzleme  taşımaya ne dersiniz? Evet, ters durmak ilk başta çok ürkütücü görünen bir şey olabilir. Ama sanılanın aksine, ihtiyacınız olan fazlasıyla güçlü olmak değildir. Doğru tohumları ekerek ve beden parçalarını uygun şekilde yerleştirerek sandığınızdan çok daha az eforla bu asanaları yapmak mümkündür.

 

Yapacağımız bu çalışmada, denge, kolların doğru kullanımı, merkez bilinci üzerine çalışarak ters duruşları daha ulaşılabilir kılabilecek teknikleri inceleyecek, ters duruşları kolaylıkla yapabilmek için ihtiyaç olan o hassas dengeyi bulmayı, ağırlığı güvenli bir biçimde dengeleyerek ağırlık merkezini bulabilmeyi araştıracağız. Unutmayın, poz değil, poza doğru yapılan yolculuk en önemlisi! Ve de korkunuzdan sıyrılma ve eğlenme isteğiniz, mükemmeliyet arayışı değil, araştırma isteğiniz!

*Yeni başlayanlara ve ters duruşlarla ilgili endişeleri olanlara yönelik bir çalışmadır.Filizlenme: Kol Dengeleri Atölyesi 

31 ocak 2016 pazar

14.30-17.00  

Kol dengeleri üzerine çalışacağımız tecrübeli öğrencilere yönelik bu kursta dış katmandan, eforla hareket etmeye çalışmak yerine içimizdekini açığa çıkarmak, derindeki kaslardan, merkezimizden hareket edebilmek, dış katmanı yumuşak tutarak iç gücümüzden nasıl hareket edebileceğimiz üzerine bir araştırmaya gireceğiz. Bedeni, zihni, kalbi yoga aracılığıyla açmanın farklı yollarını deneyimleyerek, iç alanımızı katman katman keşfedeceğiz.

 

Karşı koyuşlara saygı göstererek, dürüstlük ve hassasiyet ile çalışmayı araştırarak, oyuncu ve hedef gözetmeyen tarafı ön plana çıkarmayı ve içte başlangıçta pratiği reddeden unsurların da dönüşüme uğraması üzerine çalışacağız. Eklemler açılıp, kuvvet ve esneklik geldikçe kalp de kendini kabule ve başkalarına ve kendine karşı şefkate açılmaya başlayacak belki.

 

*Çalışma, pranayama, meditasyon ve asana içerir. Tecrübeli öğrencilere yöneliktir.

 

Katılım ücreti:

 

*Tek atölye 80 TL + KDV Nefess Yoga üyelerine 70 TL + KDV

 

*Lütfen 25 Ocak Pazartesi gününe kadar katılım ücreti ile birlikte kaydınızı yaptırınız

 

 

Sinem ER hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: http://nefessyoga.com/egitmenler


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: NEFESS YOGA