Mysore Stili

Adını Hindistan’ın Mysore kentinden alan Self Pratik yöntemi bu metodun temelini oluşturur.

Self pratik yötemi ile geleneksel olarak Ashtanga Yoga’da kişiye ilk olarak güneşe selamlar ve son bitiriş pozu öğretilir. Öğrenci bu hareketleri grup içerisinde kendi ritminde tekrar ederek ezberler.Zamanı geldiğinde kişinin kapasitesine göre, yeni pozlar verilir.Başlangıçta doğal olarak kısa süren pratik(30-45dk)zamanla uzayabilir (1-2 saat).Sistem her öğrenciye adapte edilerek basitten karmaşığa doğru ilerlediği için, her seviyede insan, pratiğin içerisinde güvenli bir şekilde derinleşme fırsatı bulur.

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

ASHTANGA YOGA DERS PROGRAMI;

Ders saatleri;
Başlangıç Öğrencileri için: (Yeni başlayanlar için hocanın gösterip anlatacağı dersler)

Haftaiçi her gün : 8:00-9:00

* Başlangıçta kısa süren pratik(30-45dk) pozlar eklendikçe, zamanla uzar. (1-2 saat). Öğrenci serinin bir kısmını öğrendikten sonra mysore stili derslerine katılabilir.

* Herhangi bir nedenle erken gelmeniz gerekiyorsa sabah 07:00'de başlayan Mysore derslerine de katılabilirsiniz.Deneyimli Öğrenciler için: Mysore Stili(Self Pratik)

Hafta içi her gün: 07:00-09:00

* Mysore derslerine katılım için Asthanga Yoga deneyimi gerekmektedir.

* Mysore Self Pratik derslerine saat 08:00'e kadar giriş yapabilirsiniz.

* Ay günlerinde (Yeniay ve Dolunay) ders yapılmayacaktır.


Derslere gelmeden önce Nefess Yoga'yı arayarak kayıt yaptırmanızı rica ederiz.

Bilgi ve rezervasyon için; 0216 550 03 00 / info@nefessyoga.com


Asthanga Yoga Sabah Paketi Ücretleri;

1 Aylık: 180 TL

2 Aylık: 300 TL

* Paketler derse başladığınız tarihten, bitiş tarihine kadar geçerlidir. Başka şekilde kullanılamaz.

Not: Bu paket diğer Nefess Yoga üyeliklerini içermemektedir.

Tümay Yazıcı

1981 İstanbul doğumluyum. Yogayla 2010 yılında tanıştım. Takip eden beş yıl boyunca, düzensiz aralıklarla pratik yaptıktan sonra yogayı daha iyi tanımak, kişisel pratiğimi geliştirmek için Eylül 2015’te Sinem Er’in 200 saatlik Temel Vinyasa Hocalık Eğitimi’ne katıldım, ertesi yıl aynı eğitime asistanlık yaptım. Zeynep Çelen’le 50 saatlik İleri Seviye Eğitim’i tamamladım. 2015’te Bilge Sürmeli’yle başlayan Ashtanga Vinyasa Yoga pratiğimi ilerletmek için, 2016 ilkbaharında David Swenson’ın İstanbul’da gerçekleştirdiği eğitime katıldım. Mart 2016’dan beri düzenli olarak Şenol Topuz ve Bilge Sürmeli’yle Mysore stili Ashtanga Vinyasa Yoga pratiği yapıyorum.

Nehir Eroğlu 

1990 İstanbul doğumluyum. 2015 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Çağdaş Dans bölümünden mezun oldum. Okuldan mezun olduktan sonra farklı hareket biçimlerini denemek isteyip stüdyoda yoga derslerine katılmaya başladım. 2016 yılında Nefess Yoga’ da Arzu ve Yelina ile 200 saat temel hatha yoga eğitmenlik eğitimine katıldım. Eğitimimi biraz daha derinleştirebilmek adına ertesi yıl aynı eğitime asistanlık yapmak için başvurdum ve 2017 dönemi eğitimine asistanlık yaptım. 2017 yılında Şenol Topuz ve Bilge Sürmeli ile Mysore stili Ashtanga Yoga pratiğine başladım. Ashtanga Yogaya başladıktan kısa bir süre sonra bana hitap eden sistemi ve stili bulduğumu hissedince pratiğimi tamamen Ashtanga Yoga sistemine yönlendirdim.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu