Adını Hindistan’ın Mysore kentinden alan Self Pratik yöntemi bu metodun temelini oluşturur.Self pratik yöntemi ile geleneksel olarak Ashtanga Yoga’da kişiye ilk olarak güneşe selamlar ve son bitiriş pozu öğretilir. Öğrenci bu hareketleri grup içerisinde kendi ritminde tekrar ederek ezberler.Zamanı geldiğinde kişinin kapasitesine göre, yeni pozlar verilir.

Başlangıçta doğal olarak kısa süren pratik(30-45dk)zamanla uzayabilir (1-2 saat).

Sistem her öğrenciye adapte edilerek basitten karmaşığa doğru ilerlediği için, her seviyede insan, pratiğin içerisinde güvenli bir şekilde derinleşme fırsatı bulur. Daha fazla bilgi için tıklayınız;
http://www.nefessyoga.com/ashtanga-yoga

DERS PROGRAMI; 


19 Ağustos - 6 Eylül arası

Ders saatleri;


Haftaiçi her akşam Pazartesi ‘den Cuma ‘ya 17:00-20:00 arası 

* Dersler her seviyeden öğrenciye açıktır.

* Derse en geç 19:15 e kadar giriş yapabilirsiniz.

* Başlangıçta kısa süren pratik(30-45dk) pozlar eklendikçe, zamanla uzar. (1-2 saat). Öğrenci serinin bir kısmını öğrendikten sonra derslere daha erken saatte gelmeye başlar. 

* Ay günlerinde (Yeniay ve Dolunay) ders yapılmayacaktır.


Ay günleri;

30 AğustosDerslere gelmeden önce Nefess Yoga'yı arayarak kayıt yaptırmanızı rica ederiz.Rezervasyon için; 0216 550 03 00 / info@nefessyoga.comÜcretler:3 Haftalık 250 TL

Tümay Yazıcı

1981 İstanbul doğumluyum. Yogayla 2010 yılında tanıştım. Takip eden beş yıl boyunca, düzensiz aralıklarla pratik yaptıktan sonra yogayı daha iyi tanımak, kişisel pratiğimi geliştirmek için Eylül 2015’te Sinem Er’in 200 saatlik Temel Vinyasa Hocalık Eğitimi’ne katıldım, ertesi yıl aynı eğitime asistanlık yaptım. Zeynep Çelen’le 50 saatlik İleri Seviye Eğitim’i tamamladım. 2015’te Bilge Sürmeli’yle başlayan Ashtanga Vinyasa Yoga pratiğimi ilerletmek için, 2016 ilkbaharında David Swenson’ın İstanbul’da gerçekleştirdiği eğitime katıldım. Mart 2016’dan beri düzenli olarak Şenol Topuz ve Bilge Sürmeli’yle Mysore stili Ashtanga Vinyasa Yoga pratiği yapıyorum.


Nehir Eroğlu

1990 yılında İstanbul’ da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Çağdaş Dans Anasanat dalından mezun oldu. 2016 yılında Nefess Yoga’da Arzu ve Yelina ile 200 saat temel yoga uzmanlık programını alıp ertesi yıl 2017 aynı programa asistanlık yaptı.


2017 yılı başı Şenol Topuz ve Bilge Sürmeli ile Mysore stili Ashtanga Yoga pratiğine başladı ve dönem dönem asistanlık yaptı.

2018 haziran ve temmuz aylarında Hindistan’da, KPJAYI’de Sharath Jois ile çalıştı.

Ashtanga Yoga ve temel seviye yoga dersleri vermeye devam etmekte.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu