Please scroll down for the English version and fill in the form below the page for online reservation.
Online rezervasyon için lütfen sayfanın sonundaki formu doldurun.

YELİNA TAYFUR İLE YAZ SERİLERİ
#YelinaTayfurileYazSerileri 
Temel yoga pozlarına yakından bakmak üzere oluşturulan Yaz Serileri’nin 3 ayrı atölyesinin sonuncusu olan ‘Arkaya Eğilmeler’ 8 Ağustos Cumartesi 10:00 - 13:00 arasında Nefess Yoga'da!

‘Arkaya Eğilmeler Atölyesi’
Omurgayı güçlendirip rahatlatmak için omuzlar ve üst bel bölgesi üzerinde yoğunlaşarak; farklı arkaya eğilme pozlarında güvenli ve rahat bir şekilde kalmanın yollarını arayacağız.
Canlandırıcı bir atölye olan ‘Arkaya Eğilmeler’ ile her seviyeye uygun farklı pozların yanı sıra, ileri seviye arkaya eğilme pozları için destekleyici uygulamalar da yapacağız.
Arkaya eğilme temalı bir seride olması gerekenleri inceleyeceğimiz atölyede, bu konuya yönelik notlar biriktireceğiz. Beli korumayı öğrenirken, köklenmede bacak kullanımının etkisini inceleyecek; arkayaeğilmeler ile kalbi açmanın ilişkisini deneyimleyeceğiz.

Kendinize özgü(r) bir yoga uygulamasının yollarını araştırmak üzere; yogaya yeni başlayan, tekrar başlamak veya başa dönmek isteyen herkesi, aynı anda hem dinamik hem dingin bir deneyim sunan ‘Yaz Serileri: Arkaya Eğilmeler’ atölyemize bekleriz! 

Atölyemizi Facebook etkinlik ajandanıza eklemek ve arkadaşlarınızı davet etmek için tıklayın!

#nefessyogadatçakampı'nda yapılan #YelinaTayfurileYazSerileri derslerinden kareleri Facebook fotoğraf albümünden incelemek için tıklayın.

YELİNA TAYFUR İLE YAZ SERİLERİ

Temel yoga pozlarına yakından bakmak için yaz mevsimi boyunca 3 ayrı atölye Nefess Yoga’da!

Farklı poz grupları üzerinde yoğunlaşacak olan 3 ayrı atölyede; temel hiza ilkeleri ile ve her pozu, farklı seviyelere/beden tiplerine göre modifiye ederek "kendine özgü" bir yoga uygulaması yaratmanın yollarını araştıracağız. Dikkati nefes-hareket bağlantısına getirerek; yoga poz (asana) grupları, pozlar arasındaki geçişler ve poz serilemeleri üzerinde çalışacağız.

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında yapılacak olan her bir atölyenin sonunda, evde uygulayabileceğiniz kendinize özgü(r) bir yoga asana serisi oluşturmuş olacaksınız.

3 atölye de herkese açık! Yeni başlayanlar, tekrar başlamak isteyenler ve başa dönmek isteyen herkes katılabilir.

Yanınızda kağıt kalem getirmeyi unutmayın.

TARİHLER:
Ayaktaki Pozlar
13 Haziran Cumartesi / 14:30 - 17:30
Ayakların yerle temasını hissederek, bacak kaslarını güçlendirerek merkez/kök gücü keşfetme ve temel oluşturma üzerinde yoğunlaşacağız.

Öne Katlanmalar ve Kalça Açıcılar
11 Temmuz Cumartesi / 10:00 - 13:00

Pelvis ve bacak arkası kasları bölgelerine odaklanarak, pozlar içinde rahatlıkla kalabileceğiniz yeri bulma ve orada derinleşmenin araştırmasını yapacağız.

Arkaya Eğilmeler
8 Ağustos Cumartesi / 10:00 - 13:00

Omurgayı güçlendirip rahatlatmak için omuzlar ve üst bel bölgesi üzerinde yoğunlaşacağız ve farklı arkaya eğilme pozlarında güvenli ve rahat bir şekilde kalmanın yollarını arayacağız.

KATILIM ÜCRETİ:
Toplam 3 atölye: 200 TL+KDV / Nefess Yoga üyelerine 180 TL+KDV
Tek atölye: 80 TL + KDV / Nefess Yoga üyelerine 70 TL + KDV

Facebook etkinlik takviminize eklemek ve arkadaşlarınızı davet etmek için tıklayın.


REZERVASYON VE KAYIT:
Online rezervasyon:
Aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Rezervasyon ve Kayıt:
02165500300
info@nefessyoga.com

EĞİTMEN YELİNA TAYFUR HAKKINDA:

2010'da Zeynep Aksoy'un 200 saatlik temel yoga hocalığı eğitimini tamamladım. David Cornwell ile Free Yoga Hocalık Eğitimi'nin ve Zeynep Çelen ile İleri Seviye Vinyasa Hocalık Eğitimi’nin asistanlığını yaptım. 2011 yılında, Ahu Karan ile Ashtanga Yoga'ya başlamam benim için bir dönüm noktası oldu. 2012’de Ahu Karan ve Nicolaj Jespersen'le 150 saatlik İleri Seviye Ashtanga Yoga Derinleşme eğitimini tamamladım. Bu süreçte dünyanın farklı yerlerinde, Richard Freeman, Rolf Naujakat, Matthew Sweeney, Godfrey Devereux, Louis Ellis gibi hocalarla birlikte çalışma ve K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Ensititüsü’de (KPJAYI) Sharath Jois ile pratik yapma fırsatı buldum. Halen Ashtanga yoga ile birlikte Matthew Sweeney’den öğrendiğim Ay Serisini uygulamaya devam ediyorum.
Gerek kendi uygulamam gerekse verdiğim derslerde, yoganın her an değişime, dönüşüme alan açtığını deneyimliyor ve bu alanın içinde olmayı seviyorum.

SUMMER SERIES WITH YELİNA TAYFUR

3 workshops this summer for zooming into yoga asana basics.

With tree workshops in June, July and August, we'll practice on key alignment guidelines and asana modifications for different body types and levels of practice. We’ll focus on the connection and the transition between the poses as well as the sequencing of asanas and inquire into finding the unique sequence.

In each workshop we'll emphasize on different asana groups and after each workshop you will have tree different yoga asana sequence, unique to you, which you can practice individually at home.

The workshops are open to all levels including beginners or those who want to start again or those who want to start over!

Remember to bring a pen and a paper.

DATES:
Standing Poses
13 June Saturday / 10:00 - 13:00

We’ll emphasize on feet – floor connection and practice on exploring the core power through activation of the legs and grounding.

Forward Bends and Hip Openers
11 July Saturday / 10:00 - 13:00

For strengthening and relaxing the spine, we’ll be emphasizing on pelvis and hamstrings, we’ll practice on finding the comfortable place within the poses and inquire into deepening within the poses.

Back Bends
8 August Saturday / 10:00 - 13:00

We’ll emphasize on the shoulders and the back and we’ll practice how to stay safe and be comfortable in different back bending poses.

PRICE:
For all 3 Workshops: 200 TL+KDV, Nefess Yoga Members 180 TL + KDV
For each workshop: 80 TL+KDV, Nefess Yoga Members 70 TL + KDV

RESERVATION AND REGISTRATION:
Please reserve your place.

For online reservation:
Please fill in the form below this page.

For reservation and registration:
02165500300
info@nefessyoga.com

ABOUT YELİNA TAYFUR:

In 2010, I completed the 200 hours teacher training with Zeynep Aksoy. I assisted David Cornwell in the Free Yoga Teacher Training and Zeynep Çelen in Advanced Vinyasa Teacher Training. I started to practice Ashtanga Yoga with Ahu Karan in 2011 and it got me immediately. I attended the 150 hours Ashtanga Yoga Intensive Training with Ahu Karan ve Nicolaj Jespersen in 2012. I had the chance to practice with Richard Freeman, Rolf Naujakat, Matthew Sweeney, Godfrey Devereux, Louis Ellis and with Sharath Jois in KPJAYI. I still practice Ashtanga yoga together with the Moon Sequence taught by Matthew Sweeney.
Through my yoga practice and teaching, I enjoy being in a lifetime process of change and transformation within the space yoga creates.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu