-English Below-
The workshop would be in English.

Atölye İngilizce olacaktır, ihtiyaç halinde Türkçe’ye simultane çeviri yapılacaktır.


Yogaya Bütüncül Somatik Yaklaşım : Jacqueline ile Ses Beden Bilgeliği


Somatik pratiği, içimizdeki fiziksel algılara, duyulara ve deneyime dikkat çekmeyi ön plana çıkarır. Yaşanmış beden, zihin ve ruh deneyiminin bakış açısından benlik üzerine bir araştırmadır.

Ses Beden Bilgeliği, içgüdülerimizi yaşanmış deneyime yönlendirmek için duyguların, düşüncelerin ve enerjilerin önemini takdir etmek ve kucaklamak üzere deneyimin kapsamını genişletirken bu yolu takip eder. Bu pratikte, bilinçdışını daha bilinçli bir bilme haline yol açacak şekilde ön plana çıkarıyor, hareket etme, hissetme, düşünce ve gündelik yaşamı sürdürme opsiyonlarını artırıyoruz. Bu pratik, insani potansiyelimize erişmek için bir köprü kuruyor.

Ses Beden Bilgeliği eğitimi, hareketin, nefesin, farkındalığın ve sesin temel ilkelerine dönük çeşitlilik arz eden somatik bir yaklaşımdır. Enerji oyunu, incelikli dinleme ve içsel duyular ve derin merak üzerinden düşünme içeren bu çalışmada, salt işlev, alışkanlık ve koşullanmanın ötesinde içsel bilgeliğe yöneleceğiz. Zihin beden bağlantısına dair anlayışımızı derinleştirirken bizleri canlandıran, bize meydan okuyan bir pratiktir bu.

Eğitim, farkındalık sanatını ve her durumda hissetme, algılama ve düşünme kapasitemizi vurgulamaktadır: benlik ve başkası arasındaki ilişkiyi yeniden öğrenmek ve entegre etmektir. Dışavurumsallığa giden içsel bağlantı halinin zekasına destek olur.

Bu çalışma, hakiki benliğimizin ve içimizdeki orijinal bilgelik tohumlarının ortaya çıkmasına yardımcı olur. Buna alan açarken, yaşama ve karşımıza çıkan durumlara nasıl yanıt vereceğimizi seçme konusunda kapasitemiz artar. Her türlü kişisel basitliğin ötesine geçerek içimizde sevgi dolu nezaketin genişlemesine izin veririz. Bu… matta ve matın dışında yoga bilgeliğine dönük farkındalığımızı derinleştiren bir pratiktir.


Eğitimde kullanılacak malzemeler:

Bu eğitimde, zihin beden sanatına ve etkileşimine dönük anlayışımızı derinleştirecek olan aletler ve teknikler kullanacağız.

Katılımcılar aşağıdaki konularda, bireysel olduğu kadar grup içinde ve partnerli çalışma imkanları da bulacaktır:

*Mindfulness
Keşfedilen bütün aletlerin ve tekniklerin temeli olan kılavuzlu meditasyon, grup/bireysel düşünme ve odaklı mindfulness.

*Hareket
Fiziksel ifade, ağırlık alışverişi, dokunma, görselleştirme, hareket-öncesi dürtü, sözsüz iletişim, hakiki hareket.

*Ses ve Seda
Tonlama, sesli doğaçlama, beden rezonansı, sesle şifa, ritim, nabız.

*Nefes
Görselleştirme, odaklı meditasyon, enerji.

*Kişisel Gelişim
Duygusal şablonların, düşünsel alışkanlıkların ve önyargıların yeniden çerçevelendirilmesi ve eğitimi.

** Bu atölye, pratiklerinde ve eğitimlerinde ilerleyen yoga hocalarına dönük mükemmel bir tamamlayıcı ve destekleyicidir.

Katılımcılar, Jacqueline’in yeni kitabı Görünmeze Dokunmak: Yaşamaya Dönük Kılavuz’a erişim sağlayacaktır.

Kitap, atölyede kullanılacak olan aletleri daha ayrıntılı olarak açıklamakta ve zihin beden etkileşimini daha incelikli bir biçimde ele almaktadır. Son bölümde bu alanda gerçekleştirilen keşfi destekleyecek alıştırmalar yer almaktadır.

Kim katılabilir?
Öğretmenler, öğrenciler ve başlangıç düzeyindeki katılımcılar dahil her düzeyde katılımcıya açıktır.

Tarih & Zaman: 5-6 Mart Perşembe & Cuma 2020 / 11:30-16:30
Ücret: 500 TL + KDV

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 14 Şubat tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu