Sinem Er ile yeni dönem ‘200 Saatlik Temel Vinyasa Uzmanlaşma Programı’ için 5 Ekim 2019’da Nefess Yoga’da başlıyor. Bu seneki programda, sevgili Asu Somer de Anatomi Modülü’nü verecek. Yoga deneyimi olan, yoga uygulamasını derinleştirmek veya hocalık yoluna adım atmak isteyen herkesin katılabileceği bu programın amacı, güvenli, açık, duyarlı, yaratıcı, donanımlı, yoga görüşü, yoga uygulaması ve yoga dersi verme yetisiyle donanımlı hocalar yetiştirmektir.

Program boyunca teori ve pratik birlikte ilerleyecektir. İlk günden itibaren ders vermek ve ezberden değil öğretme amaçlı kurulmuş bir mantıkla hareket etmek, kendi günlük hayatınıza yogayı fiziksel ve psikolojik olarak katmak ve bunu ders anlatımlarınıza yansıtmayı araştırmanız konusunda bizlerin tam desteğini alacaksınız.Bu programda;

• Klasik yoga pozlarını detaylarıyla ele alacak, anatomi destekli olarak, varyasyonlarıyla inceleyeceğiz.

• Temel nefes tekniklerine, nefesin anatomisi ve işlevine dair detaylara bakacak ve bu teknikleri güvenle aktarma becerileri üzerinde çalışacağız.

• Bol bol meditasyon yapacak ve öğretme tekniklerini inceleyecek ve pratik edeceğiz.

• Bir buçuk saatlik ders içeriği hazırlama ve tema oluşturma becerisini geliştireceğiz.

• Yoga’nın tarihi ve felsefesine dair farklı kaynaklara bakacağız.Eğer amacınız uzman olmak ise;

Bu eğitim sadece teoriden değil, öğretme pratiğini geliştirmek üzere çeşitli bireysel ve grup çalışmalarından da oluşuyor. Eğitim boyunca en temel yoga pozlarını, temel nefes tekniklerini ve meditasyon yönlendirmesi yapmayı, bunları bir ders içinde nasıl biraraya getireceğinizi öğrenecek, aynı zamanda doğru ve özgün hoca dilini nasıl oluşturabileceğiniz üzerine çalışma fırsatını bulacaksınız.Eğer kendi kişisel yolculuğunuz için bu programa katılmak istiyorsanız;

Kendi evinizde, kendi uygulamanızı nasıl güvenle yapabileceğinizi öğrenme, ya da yoga felsefesi ve yaklaşımını daha derinden anlama, bunları hayatınıza daha derin yerleştirmeye başlama fırsatını bulacaksınız.

Program süresince temel yoga pozları ve varyasyonları ayrıntılı bir şekilde öğretilecek. Bu yoga pozlarını uygulama ve öğretme teknikleri, destekleyici nefes ve meditasyon çalışmaları da işlenecek.

Eğer kendinizi sürece gerçekten verir ve destekleyici çalışmaları ve okumaları düzenli yaparsanız, bu programı tamamladığınızda Temel Seviye’de Yoga dersi verebilecek donanımda olursunuz.PROGRAM İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR:

• Bu programı tamamlamak için buluşma günlerine tam katılımınız ve eğitim boyunca 40 stüdyo dersine, 20 meditasyon oturumuna katılmanız, verilecek okuma ve ödevleri yapmanız beklenir. Eğitim sürecindeki ve inzivadaki ders anlatım uygulamaları gereklidir. Programı gerekleri ile tamamlayanlar 200 saatlik uluslararası Yoga Alliance sertifikası almaya hak kazanırlar.

BULUŞMA TAKVİMİ:

Cumartesi ve Pazar günleri, saat 10:00-18:00 arası.
2020 Programı tarihleri açıklanacaktır!...


İNZİVA:
Açıklanacaktır.
 


Teori ve Uygulama: 140 Saat (112 Saat Sinem Er ile hafta sonu buluşmaları, 28 saat inziva kampı)

Pratik: 60 Saat (eğitim boyunca toplam 40 derse katılım, ödevler, okumalar, asistanlık, gözlemleme, ders verme pratiği)

Program dili: Türkçe olarak verilecektir.

Katılımcı sınırı: 25 kişi

Program toplam 200 saattir ve hafta sonu buluşulan zamanın yanı sıra inziva, stüdyo ders katılımı ve ödevlerle tamamlanır.

Program Ücreti: 

Açıklanacaktır.


Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.

PROGRAM KOŞULLARI:

1. Program, min 10 kişi ile açılacaktır, katılımcı sayısı 25 kişi ile sınırlıdır.
2. Erken Ödeme indirimi 5 Ağustos 2019 Tarihine kadar yapılacak olan peşin ödemelerde geçerlidir.
3. Üyelik yaptırmayanlar, kayıt anında 1400 TL ön ödeme yapmalıdır. Kaydın iptali halinde ön ödemenin iadesi yapılmamaktadır.
4. Kayıt ücretinin iadesi yapılmamaktadır. Katılımcılar herhangi bir sebeple programı yarıda bırakmaları durumunda, varsa kalan ödemelerini ödemekle yükümlüdürler.
5. İnzivanın yol ve konaklama masrafları, program ücretine dahil değildir.

• Bu programa katılma ön koşulu olarak minimum 6 aylık düzenli yoga pratiğiniz olması beklenir. Eğer yogaya bu program ile başlamayı düşünüyorsanız, bunu tavsiye etmediğimizi belirtir, gelecek seneki programı beklemenizi ve bu süreci verimli değerlendirmenizi öneririz.

Sorularınız için sinemeryoga@gmail.com adresine e-posta atabilir ya da Nefess Yoga ile iletişime geçebilirsiniz.


Bu program kapsamında 3 kişiye yarım burs verilecektir. Burs başvurusu yapabilmeniz için daha önce başka bir yoga uzmanlaşma programına katılmamış olmanız gerekmektedir. Burs başvuru mektuplarınızda kısaca kendinizden, yoga geçmişinizden, bursa niye ihtiyacınız olduğundan ve sonrasında öğrendiklerinizi ne şekilde hayata geçirmeyi arzu ettiğinizden bahsediniz. Mektuplar arasından seçim yapıldığında Sinem Er son kararı vermek için sizinle birebir bir görüşme de gerçekleştirecektir. Burs alan katılımcıların istekliliği ve adanmışlığı önemlidir. Burs başvuru mektuplarınızı en geç 28 Temmuz 2019'a kadar sinemeryoga@gmail.com adresine yollayabilirsiniz.


SİNEM ER KİMDİR?

E-RYT 500, YA ID No: 147459, SİNEM ER YOGA SCHOOL ID: 218021

Yoga ile 2005 yılında tanıştım ve 2009 yılında sevgili Zeynep Aksoy ile 200 saatlik temel hocalık eğitimini tamamladım. İstanbul’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde pek çok workshop ve eğitime katıldıktan sonra Cyndi Lee ile yeniden 200 saat ve sonrasında 500 saatlik eğitimlerimi yaptım. O günden beri Cyndi Lee ve pek çok değerli hoca ile çalışmaya devam etmekteyim.

Farkındalığın ön planda olduğu, meditatif elementleri de içinde barındıran, felsefenin içine örüldüğü vinyasa akış dersleri veriyorum. Güvenli ve mantıklı serilemenin önemine inanıyorum ve bundan yola çıkarak derslerimi yaratıcı, zekice ve anlamlı bir şekilde tasarlamaya, her seviyeden öğrencinin kendi sınırı içinde yoganın faydasını almasına alan açmaya çalışıyorum. İnsanlarla yoga öğretisini paylaşmak benim için de sürekli bir öğrenme ve keşfetme alanı yaratıyor.

2013 yılından beri 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimi ve İleri Seviye Hocalık Eğitimi veriyor, Türkiye’de değişik stüdyolarda çeşitli temalarda workshoplar ve cennet köşelerde yoga kampları ve inzivaları düzenliyorum.Daha detaylı bilgi için: http://www.sinemeryoga.com/hakkimda-2

Önceki mezunların eğitimler hakkındaki görüşleri için:

http://www.sinemeryoga.com/hakkimda-2/ogrenci-gorusleri/Web sitesi: www.sinemeryoga.com

Facebook: www.facebook.com/sinemeryoga

Instagram: @sinemeryoga
Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga