Yoga Uzmanlığında Dengeler, Sınırlar ve Alan Tutmak

Bu modülde; sinir sisteminin doğasını keşfedecek ve yoga ve meditasyonun sinir sistemi ve beyni nasıl etkilediğini güncel araştırmalar eşliğinde inceleyeceğiz. Bu modül, travmanın ne olduğu ve bedeni fiziksel ve ruhsal olarak nasıl etkilediği hakkında kapsamlı bir anlayış kazanmanızı sağlayacak. Bunun yanı sıra, yoga uzmanlarının travmanın etkilerini bilme ve anlama sorumluluğu ile eğitmen - öğrenci arasındaki güç ilişkileri ve rıza kavramını tartışıyor olacağız. Sinir sisteminin kendi kendini düzenlemesi, dengelemesi ve beden farkındalığı çalışmalarının yanı sıra hocalık yaparken bütüncül bir yaklaşımla "alan tutmak"la ilgili uygulamalar yapacağız. Bu modül ile birlikte, ne koşullarda asana ve nefes ve meditasyon çalışmalarının daha zorlayıcı olabileceği; dil, ses tonu, ders verme tarzlarını derste güven ve rahatlama yaratacak şekilde nasıl kullanılabileceğini de keşfedeceksiniz.


Tarih ve Saat: 21-22 Aralık 2019 / 10:00-18:00

Ücret: 850 TL + KDV (Nefess Yoga Mezunlarına* 750 TL + KDV) 

Erken ödeme indirimi: 750 TL + KDV (1 Kasım'a kadar)

Uzman: Yelina Tayfur

*Sinir sistemi Modülü Hatha Yoga Derinleşme içeriğine dahildir.

Bu Program (20 Saat) 300 Saatlik İleri Seviye programın bir modülüdür. 200 Saatlik Temel Uzmanlaşma Programı tamamlamış olanlar bu programı tamamladığında 300 Saatlik İleri Seviye Programını tamamlamak üzere saatlerini saydırabilir.

300 Saatlik İleri Seviye Programı’na dahil olan seçmeli modüllerdendir.

Sertifika koşulları ve programlar ile ilgili detaylı bilgi için nefessyogaegitim@gmail.com adresine başvurabilirsiniz.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu