Demet Demren ile Sinir Sistemi Rahatlatıcı Pratikler ve Nöro Hareket
11-18-25 Mart & 1 Nisan Cumartesi 13.00 - 14.00

Sinir sistemini rahatlatmaya dair pratiklerin yer aldığı, Nöro Hareket içeren Feldenkrais metodundan faydalanarak çalışacağımız kısa ve etkili bir program.

Toplam 4 dersten oluşan buluşmalarda, beynin kendini yenileyebilme ve değiştirebilme gücünden faydalanılarak sınırlılıkları kaldırılmaya, bedende ve zihinde yeni olasılıklar için zemin oluşturulmaya çalışacağız.

Programa 4 derslik paket alarak katılabileceğiniz gibi, tek ders ile de dahil olabilirsiniz.

‘’Feldenkrais metodu, bedeni doğru kullanmayı öğreten psiko-somatik uygulamalardan biridir. Sırt, boyun, eklem ağrılarından şikâyet edenlere rahat hareket imkânı sağlar. Bu yöntem Boyun ve Bel Fıtığı, Felç Tedavisi, Multiple Skleroz, Parkinson gibi hastalıklarda destekleyici olarak kullanılmaktadır.

Feldenkrais metodu size rahat hareket etmeyi öğreterek yaşamdan daha fazla keyif alma olanağı sunar. Stresle baş etmenin bilinen en etkin tekniklerinden biridir.
Düzenli uygulandığında, kişilerde zihinsel ve fiziksel esnekliğin yanı sıra, beden duruşlarında düzelme, nefes ve bedensel koordinasyonlarında gelişmeler sağlar. Daha yavaş ilerleyerek, gereksiz çabayı azaltarak ve daha fazla farkındalık ile kendinizi dinleyerek, sırtınızı, dizinizi, belinizi, kısacası bedeninizi daha rahat ve işlevsel kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Nöro Hareket pratiklerinin size katabilecekleri
•        Rahat ve kolay hareket
•        Esneklik ve canlılık
•        Ağrı ve gerginlikte azalma
•        Odaklanma
•        Denge
•        Öz farkındalık
•        Yaşam enerjisi

*Derslerin kaydı alınacak ve program bitinden itibaren 1 ay boyunca erişime/kayıt etmeye açık olacaktır.

Buluşma Takvimi:
11 Mart Cumartesi 13:00 - 14:00
18 Mart Cumartesi 13:00 - 14:00
25 Mart Cumartesi 13:00 - 14:00
1 Nisan Cumartesi 13:00 - 14:00

Son Başvuru Tarihi : 10 Mart 2023

Ücret:
Program Tamamı : 450 TL + KDV
Nefess Yoga Üye & Öğrencilerine 390 TL + KDV
Tek Ders Katılım: 140 TL + KDV

Kimler Katılabilir?
Her yaştan katılımcı için uygundur ve herkese açıktır.

Uzman : Demet Demren

Demet Demren Kimdir?
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Demet’in Yoga ile tanışması, İranlı bir psikoloğun Terapi seanslarında önerdiği Hatha Yoga ile başladı.

1990 yılından beri Yoga yapan Demet, kurumsal hayatı geçirmiş olduğu trafik kazası ile sonlandırdı ve  kendi sağlığına öncelik verme kararı aldı. O esnada Yin Yoga derslerinin ona iyi geldiğini fark ettiğinde Yin Yoga eğitimine başladı ve onu tamamladı. Bu yolda kendini geliştirmek ve yogaya bakış açısını da genişletmek, diğer pratikler ile desteklemek isteyen  Demet; Bütünsel Yoga Terapi, Meditasyon ve Mindfulness, Yüz Yogası ve Hormon Yoga Terapi, Nefes teknikleri ve ÇiGong ve Refleksoloji eğitimlerini de aldı.

Kendi pratiklerinde Somatik Yoga, Kundalini Yoga gibi derslere katılarak Enerji  Bedeni üzerine yoğunlaşıyor. “Bedenimizde ağrının kaynağı düşüncelerimiz, duygularımız ve travmalarımız olabiliyor. Bizi bloke eden duygulara bakışımızı değiştirmenin, onlardan arınmanın hayatımıza pozitif anlamda etki edeceğini düşünüyorum.

Bu bağlamda Fasya (Cilt altında yer alan kasları ve iç organları birbirine bağlayan, stabilize eden, çevreleyen ve ayıran, öncelikle kolajenden oluşan bir bağ doku katmanı) ve Meridyenlerle çalışmanın önemini, öncelikle kendi bedenimde deneyimleyerek Klinik Odaklı Fasya Eğitimi almaya devam ediyorum. Meridyen ve Fasya odaklı çalışmaları Refleksoloji ile birleştirerek şifa yolunda kendime ve herkese faydalı olabilmek niyetimdir.”

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga Online


Yerinizi hemen ayırtın!

Aşağıdaki ön kayıt formunu doldurun, en kısa zamanda etkinlik ile ilgili sizinle iletişime geçelim.