Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Gökçe Ergin ile 50 Saat Vinyasa Yoga Uzmanlık Programı
22 Kasımda Başlıyor!


Vinyasa yoga, hareket aracılığıyla beden ile nefesin buluştuğu ve bu birliktelik sayesinde zihnin işin içine dahil olduğu dinamik bir yoga stildir. Birbiri ardına bağlanan pozlardan oluşan eğlenceli, merak uyandıran sekansların yer aldığı bu stil; koordinasyon ve senkronizasyon ile birlikte eklemlerin boşluktaki yerinin algılamasını sağlayan duyumların gelişmesine yardımcı olur. Pozlar arasındaki geçişleri farkındalıkla yapmak beraberinde dengeyi ve zerafeti getirir.
50 saatlik bu eğitim ile Vinyasa yoganın inceliklerini öğrenmenizi, hem  kendi pratiğinize hem de derslerinize Vinyasa sekanslarını entegre edebilir, dengeli ve güvenli 75 dakikalık  Vinyasa dersi tasarlayabilir hale gelmenizi amaçlıyoruz.

Programın Kapsamı;
Canlı online buluşmalar - pratik & teori (39 Saat)
Haftalık vinyasa yoga pratiklerine online katılım (8 Saat)
Bireysel ve grup ödevleri (2 Saat)
Bireysel sorular için isteyenlerle birebir online görüşme (1 Saat)
Bitirme dersi gözlem ve geri bildirim (1 Saat)

Program İçeriği;
Vinyasa Yoganın Temelleri ve Vinyasa Öğretmenin Prensipleri
Vinyasa Dersinde Yer Alan Poz Gruplarının Temel Özellikleri ve Derslerde Sağlıklı Bir Çan Eğrisi Oluşturmanın Yolları
Güneşe Selam Serilerini Uygulama ve Öğretme Teknikleri
Hizalanma Prensipleri, Bedenin Kendi Hizasını Bulma ve İhtiyaç Duyanlara Pozların Varyasyonlarını Verebilme Yolları
Nefesin Anatomisi, Temel Seviye Nefes Çalışmaları ve Nefes Vurgusunun Derslere Entegrasyonu
Meditasyonun Temelleri ve Derslerde Uygulatma Biçimleri
Yaratıcı, Güvenli Sekanslar Hazırlayabilmenin Yolları
Pozlar Arası Geçişleri Etkili ve Yaratıcı Bir Biçimde Tasarlayabilme ve Derslerinize Katabileceğiniz Çeşitli Poz Geçişleri
Tematik Sekanslamaya Dair İpuçları  - Fiziksel, Hedef Poza Yönelik, Felsefik Temalı Ders Hazırlama
Seviyelere Göre Ders Hazırlamanın Teknikleri
Hocalık Tavsiyeleri - Online Ders Vermenin İncelikleri
Alınan Eğitimler Sonrası Ders Verebilmeye Başlamanın Yolları

Kimler Katılabilir?
Bu eğitim, herhangi bir stilden 200 saatlik temel yoga uzmanlaşma eğitimi almış, Vinyasa sekanslarını mevcut derslerine katmak ve güvenli Vinyasa dersi tasarlayıp vermek isteyenler için tasarlanmıştır.

Deneyimli yoga öğrencileri bu programa vinyasa yogayı daha bilinçli bir şekilde uygulayabilmek ve kendi pratiklerini yapabilir duruma gelmek için katılabilirler. Bu katılımcıların en az 6 aylık düzenli bir yoga pratiğinin olması gerekmektedir.

Program Koşulları ve 30 saatlik YACEP sertifikası için;
Tüm buluşmalara tercihen canlı şekilde katılım göstermek, geçerli bir mazaret var ise önceden bildirmiş ve eğitim kayıtlarını izlemiş olmak.
Verilen ödevleri belirtilen tarih içerisinde yapmış olmak
60 dakikalık online Vinyasa Yoga dersi vermek (Sertifika istemeyenler için bu madde zorunlu değildir.)
Program bitiminde 3 staj dersi vermiş olmak. ( İsteyenler için Nefes Yoga Staj Dersleri açılacaktır, indirimli aylık üyelik alındığında staj hakkını kullanabileceklerdir. )
Yoga Alliance Onaylı herhangi bir 200 Saat Temel Yoga Uzmanlaşma Programı tamamlamamış olan katılımcılar katılım sertifikası alacaklardır. 200 Saat Temel Yoga Uzmanlaşma Programı’nı tamamladıkları zaman  YACEP belgelerini alabilirler.

Tanıtım Buluşmaları
20 Eylül 2022 Salı 20:30-22:00
16 Ekim 2022 Pazar 20:30-22:00
15 Kasım 2022 Salı 20:30-22:00

Buluşma Tarih ve Saatleri
1.BULUŞMA
22 Kasım 2022 Salı 20:00-22:00
26 Kasım 2022 Cumartesi 10:30-17:30
27 Kasım 2022 Pazar 13:30-17:30

2.BULUŞMA
29 Kasım 2022 Salı 20:00-22:00
3 Aralık 2022 Cumartesi 10:30-17:30
4 Aralık 2022 Pazar 13:30-17:30  

3.BULUŞMA
6 Aralık 2022 Salı 20:00-22:00
10 Aralık 2022 Cumartesi 10:30-17:30
11 Aralık 2022 Pazar 13:30-17:30

Ücret
3750 TL + KDV
3250 TL + KDV (Erken ödeme indirimi 20 Ekim 2022'ye kadar geçerlidir.)
3250 TL + KDV (Nefess Yoga Üye & Mezunlarına)
Son kayıt tarihi 18 Kasım!
Burs imkanı: Bu eğitim için 2 kişiye indirimsiz program ücreti üzerinden %50 burs verilecektir. Burs başvurusu için niyet mektubunuzu gokceerginyoga@gmail.com adresine 15 Ekim'e kadar iletebilirsiniz. Ekim ayı sonunda burs başvuruları sonuçlandırılacaktır.

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Programa Dahil Olanlar
Staj hakkı
Dijital kitapçıklar
Eğitim takvimi boyunca Nefess Yoga'daki Vinyasa Yoga derslerine ücretsiz katılım hakkı
Gökçe Ergin'in online sunduğu 4 adet Vinyasa Yoga dersine ücretsiz katılım hakkı (Bu derslerin kayıtları da paylaşılacaktır.)
Eğitim programının kayıtlarına 2 ay boyunca erişim

30 saatlik YACEP sertifikası (Sertifika dijital olarak iletilecektir. Sertifika isteyenlerin bitirme dersini vermesi ve diğer gereklilikleri yerine getirmesi gerekmektedir.)

Uzman: Gökçe Ergin
Yoga ile 2009 yılında yurtdışında dilini bilmediği bir sınıfta derse katılarak tanıştı. Uzun bir aranın ardından yoga pratiklerine tekrar başladı ve yogada derinleşmek için 2018 yılında Sinem Er ile 200 saatlik Temel Vinyasa Yoga Uzmanlaşma eğitimini tamamladı. Eğitimin hemen ardından çeşitli stüdyo ve çevrimiçi platformlarda dersler vermeye ve Sinem Er’in uzmanlık eğitimlerinde 2 dönem asistanlık, 1 dönem ise yardımcı eğitmenlik yaptı. Bu sebeple temel eğitimini 800 saat olarak almış oldu. İleri seviye vinyasa yoga sekanslama, yin yoga, yoga terapi eğitimlerine katılarak bilgisini ve öğretme pratiğini çeşitlendirdi. Aynı zamanda yoga felsefesi, mindfulness ve çeşitli nefes eğitimlerine katıldı. Farklı stillerden harmanladığı bilgileri Vinyasa derslerine entegre etmeye başladı.

Gökçe, yoga yolculuğunda öncelikle kendi beden farklılıklarını keşfetmeye başladı. Bu vesile ile derslerine katılanların bedenleriyle tanışmaları için aracı olmayı; nefeslerini fark edip zihinlerini gözlemlemelerine alan açmayı ve tüm bilgi birikimini cömertce yeni hocalara aktarmayı amaçlıyor.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Online