Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Arda Tunçman ile Autogenic Training Uygulayıcı Eğitimi
23 Ekimde Başlıyor !

Autogenic Training (AT), pek çok psikosomatik rahatsızlığın önlenmesi ve sağaltılmasında etkili olan, görece az bilinen somatik bir gevşeme ve beden farkındalığı tekniğidir. Autogenic Training (AT), bedenin stres tepkisinin yoğunluğunu azaltıp bunun yerine iyileşmenin doğal olarak kendiliğinden gerçekleşmesine izin veren, daha sakin ve huzurlu bir fizyolojik durum yaratır. AT beden, zihin ve ruh sağlığınızı iyileştirmek ya da gizli kalmış potansiyelinizi ortaya çıkarmak için kullanabileceğiniz pratik ama oldukça güçlü bir yöntemdir.

AT eğitimi altı modülden oluşmaktadır. Haftada bir gerçekleştirilen yedi buluşmada katılımcılar anatomi, beden ve nefes farkındalığı üzerinde teorik ve pratik çalışmalar yaparlar ve AT’nin ilgili modüllerini öğrenirler. Eğitim süresince beden, hastalık ve sağlık kavramlarının biyolojik ve kültürel arka planından yola çıkarak, AT aracılığıyla bedenimizle daha somut ve doğrudan ilişki kurmayı öğreniriz. 3-4 saat süren buluşmalarla verilen AT eğitimi yoğun fiziksel aktivite içermez, çoğunlukla oturarak veya uzanarak gerçekleştirilir. Yedi yaşından büyük hemen herkes tarafından kolaylıkla öğrenilebilir. Eğitimler için özel bir ekipman gerekmemektedir.

AT eğitimi bir uzmanlaşma eğitimidir. Toplam eğitim süresi yaklaşık 30 saattir. Eğitim sonunda katılımcılara Autogenic Training Uygulayıcı Sertifikası verilecektir.
Daha fazla bilgi için http://www.autogenictraining.space

Kimler Katılabilir?
Her yaş grubuna uygundur. Eğitime katılacakların daha önce yoga, meditasyon vb. gibi konularda deneyim sahibi olmalarına gerek yoktur. Şizofreni, bipolar bozukluk gibi psikoz hastalık tanısı konmuş ve tedavisi devam eden kişiler, aktif kanamalı ülser ve brakardi (düşük kalp ritmi) hastaları eğitime katılamazlar. Kayıt sırasında katılımcılardan kişisel sağlık bilgilendirme formu doldurmaları istenecektir.

Buluşma Tarih ve Saatleri:
23.10.2022 / 11:00-16:00
30.10.2022 / 11:00-14:00
06.11.2022 / 11:00-14:00
13.11.2022 / 11:00-14:00
20.11.2022 / 11:00-14:00
27.11.2022 / 11:00-14:00
04.12.2022 / 11:00-14:00

Ücret:
1.950 TL. + KDV
Erken Kayıtta %10 indirim ile 1.755 TL + KDV
Erken Ödeme İndirimi İçin Son Tarih 23 Eylül
Son Başvuru 20 Ekim!

*İki katılımcıya %50 eğitim bursu verilecektir.
Programa katılmayı arzu ediyor ancak desteğe ihtiyaç duyuyorsanız burs konusunda eğitmenimiz Arda ile görüşebilirsiniz.  atuncman@gmail.com adresine kendinizi ve talebinizi içeren bir mail ile ulaşın lütfen.

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitmen: Arda Tunçman
1970 yılında Ankara’da doğan Arda Tunçman, doğuştan getirdiği içsel bir arzu/ihtiyaç duygusuyla meditasyon öğrenme arayışında 1984 yılında Autogenic Training ile tanıştı. 1990 yılında Zazen ve Kinhin meditasyonları, 1992 yılında da Transandantal Meditasyon eğitimlerini tamamladı.

1994 yılında ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nü birincilikle ile bitirdi. İlk gençlik yıllarında Autogenic Training ile başladığı içsel yolculuğunu, daha sonraki yıllarda karayolu ile yaptığı Hindistan-Nepal yolculuklarıyla dışsal dünyaya taşıdı. Bu yıllarda meditasyonun anlatılandan daha derin ve somut olduğunu ve ancak yaşamın da nefes gibi farkındalıkla yaşandığında içselin ve dışsalın BİR olduğunu öğrendi.

1984 yılından beri kendi pratiğinde kullandığı AT’yi 1995 yılında verdiği ilk eğitimle başkalarıyla paylaşmaya başladı. AT ve meditasyon çalışmalarının yanında Usui Reiki Master ve uygulayıcısıdır. Ayrıca, çeşitli meditasyon teknikleri, İlahi Nur, Yoga Nidra, Reiki, DNA aktivasyonu, Nefesle Rebirthing eğitimleri ve çalışmaları düzenlemektedir.

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Online