Asude Didem Durak ile 3 Haftalık Kundalini Yoga’ya Başlangıç Grubu (Online)

29 Kasım-6 Aralık-13 Aralık 2020
Üç Pazar / 11.00-12.30


Kundalini Yoga bütünsel bir çalışma olup fiziksel güç, duygusal denge, zihinsel netlik ve yüksek bilinç sağlayan geçmişi 5000 yıl öncesine dayanan anlamı “Farkındalık” olan kadim bir öğretidir.

Kundalini Yoga ile omurga hizasınca açığa çıkan enerji, dengeli bir şekilde tüm bedenle buluşurken kişiye akışta, sağlıklı, mutlu, farkındalıklı bir yaşam sağlar. Günümüzün en hızlı transformasyonlarından birini desteklerken kişiyi gölge yanlarını serbest bırakıp gerçek potansiyeli ile buluşturur.

Bu program sahip olduğun enerjini fark etmene, değişim gücü ve cesaretini hissetmene, gizli kalmış yetkinliklerini keşfetmene yardımcı olacak ve hayatındaki önemli değişim alanlarında sana rehberlik edecek. Kundalini Yoga’nın esas aldığı 4 temel yöntem ile tanışıp (asana, nefes, mantra ve meditasyon) program sonunda günlük hayatına uyarlayabileceğin her teknikten bir örneği pratiğine dahil edebiliceksin.

Kundalini içinde bulunan sahip olduğun bir enerjidir. Bu enerji ya uykudadır ya da uyanık. Enerjin aktif ve dengeli ise mutlu ve sağlıklısındır.” Gurmukh

Programda neler var?

- 29 Kasım - Bedenini Hisset
- 6 Aralık - Düşüncelerini Fark et
- 13 Aralık - Duygularını Yönet

Bu programda etkili Nefes Çalışmaları, Kundalini Kriyaları, Meditasyon, Şifa ve Göksel İletişim ile çalışacağız.

Kundalini Yoga ve Meditasyonun Faydaları:

- Farkındalık duygusunu canlandırır
- Esnek bir omurga sağlar
- Akciğerin kapasitesini genişletir
- Kan basıncını dengeler
- Stresi azaltır, sakinleştirir
- Enerji seviyesini yükseltir
- Fiziksel bedeni güçlendirir
- Duygusal dengeyi sağlar
- Zihinsel netlik kazandırır
- Yaşlanmayı geciktirir
- Sinir sistemini güçlendirir
- Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir
- Kişisel değişimi ve dönüşümü destekler


Kimler katılabilir?

Her seviyeye uyarlanabilecek fiziksel hareketler (kriya), nefes egzersizleri (pranayama), ses titreşimi (mantra), meditasyon ve şifa çalışmasından oluşmaktadır. Beden, zihin, ruh sağlığına önem veren ve atölye sonrası kendi pratiğini bireysel olarak devam ettirmek isteyen herkes katılabilir.

Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com adresine yazabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Etkinliğe kaydınızı 27 Kasım Cuma günü saat 16:00'ya kadar ödemenizi yaparak tamamlamanızı rica ederiz; 16:00'dan sonra gönderilen dekontlar işleme alınmayacaktır.


Buluşma Tarihleri ve Saati:

29 Kasım / 6 Aralık / 13 Aralık 2020
Üç Pazar / 11.00-12.30

Üç haftalık program ücreti: 120 TL

Uzman: Asude Didem Durak

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.


Asude Durak Kimdir?
10 yılı aşkın süredir hayatımda olan yoga öğretisinin birçok farklı dalını Türkiye, İngiltere, İsviçre, İsveç ve Hindistan’da deneyimleme fırsatı buldum. Yolculuğuma 2017 yılında Kundalini Yoga ile devam etme kararı alarak Kundalini Yoga kadim bilgeliğini dünyaya yaymış Gurmukh Kaur Khalsa'nın Kundalini Research Institute (KRI) onaylı 220 saatlik “Kundalini Yoga Eğitmenlik” programını tamamladım. 2020 yılında bu alanda derinleşmek için İsveç’te Çin Tıbbı Eğitimi’ne başlayarak Kundalini Yoga Terapisti olmak üzere Guru Dharam Khalsa ile çalışmaya başladım. Bu alanda özellikle yoğun stres, öfke, aksiyete/panik atak, kronik ağrılar, depresyon, çocukluk travmaları, uyku sorunu, dikkat eksikliği/hiperaktivite, yeme bozuklukları ve hayattaki geçiş dönemlerinde destek amaçlı konularda çalıştım.

Bu harika yolculuktan önce, İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Psikoloji Bölümü’nden mezun olup İngiltere’de, University of Birmingham’da Pazarlama İletişimi üzerine yüksek lisans yaptım. Okul sırasında başlayan “eğitim” sevdam kurumsal hayatımda da profesyonel işime dönüştü ve 15 yıl kadar kurumlarda Eğitim Danışmanı ve Akademi Yöneticisi olarak çalıştım.

2015 yılında “Kundalini Yoga”nın hayatımda yarattığı dönüşüm ile radikal bir karar alarak profesyonel iş hayatımı sonlandırıp bu alanda eğitmen olmak üzere Hindistan’a gittim. Kundalini Yoga’nın en kıymetli eğitmenlerinden Gurmukh ile Hindistan'da zamanla ölçülemeyecek kadar derin bir yaşanmışlığı deneyimledim.

Bu farkındalık seviyesinin verdiği dönüşümü paylaşabilmek için kurum ve merkezlerde düzenli dersler, atölyeler, online kapalı grup seansları vermeye ve Kundalini Yoga Terapi ile danışanlarımla birebir Çin Tıbbı, Ayurveda, Çakra Sistemi, 10 Beden ve Numeroloji üzerine çalışmalara başladım. Kendime, öğrenmenin ve eğitim vermenin son bulmadığı bir yaşam kurguladım.

Sat nam


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home


Ön kayıt formu