--English Below--
The workshop is open to foreign participants and will be held in two languages.


Asude Durak ile Kundalini Yoga ile Kış Gündönümü

Evren bizlere, bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlığımıza yönelmemiz için ihtiyaç duyduğumuz fırsatları sunuyor. Kış, doğada yaşamın köklerinin dinlenmeye geçtiği mevsimdir. Kış Gündönümü, azalan günışığı ile bizi içeriye, kendini dinlemeye davet ederken bahara hazırlık için yeniden doğacak ve dışarı yayılacak enerjilerin hazırlanması için farkındalığa ve odaklanmaya davet eder.

Gölge yanlarınla yüzleşmek, geçmişin izlerini iyileştirmek, aydınlık tarafının fark etmek ve dönüşüm gücünü kendinde hissetmek için yeni mevsimin enerjisine uyumlanacağın Kundalini Yoga ve Meditasyon atölyesine davetlisin.

Kundalini Yoga; fiziksel güç, duygusal denge, zihinsel netlik ve ruhsal farkındalık için çok güçlü bir sistem olup bireye hızlı bir şekilde değişim gücü ve cesareti verir. Bu derste etkili bir Kundalini Nefes Çalışması, Kriyası ve Meditasyonu ile:

- Arınma
- Dengenleme
- Dinleme
- Enerjiyi Frekansını Yükseltme
- Niyet Etme

Sen de, Kış Gündönümünün içsel dünyanın derinliklerine inerek hayatına yeni niyet tohumlar serpmesi için fırsat ver ve Kundalini Yoga ile kişisel dönüşümünü destekle.

Kimler Katılabilir?
Her seviyeye uyarlanabilecek fiziksel hareketler (kriya), nefes egzersizleri (pranayama), ses titreşimi şifası (mantra) ve meditasyon çalışmasından oluşmaktadır. Beden, zihin, ruh sağlığına önem veren herkes katılabilir.


Tarih ve Saat: 21 Aralık 2019 Cumartesi / 13:00-15:30
Ücret: 80 TL + KDV (Nefess Yoga Üyelerine ve Mezunlarına* 70 TL + KDV)
Uzman: Asude Didem Durak


*Nefess Yoga 200 Saatlik Uzmanlaşma Programı öğrenci ve mezunları

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 18 Aralık tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Asude Hakkında

2008 yılından beri hayatında olan yoga öğretisinin birçok farklını dalını Türkiye, İngiltere, İsviçre ve Hindistan’da deneyimleme fırsatı buldum. Yolculuğuma 2018 yılında Kundalini Yoga ile devam etme kararı alarak Kundalini Yoga kadim bilgesini dünyaya yaymış olan Yogi Bhajan ile uzun yıllar çalışmış Gurmukh Kaur Khalsa'dan 220 saatlik “Kundalini Yoga Eğitmenlik” sertifika programını tamamladım.

Bu harika yolculuğa başlamadan önce İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Psikoloji Bölümlerini bitirdim. 2005 senesinde İngiltere’de, University of Birmingham’da Pazarlama Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptım. Türkiye’ye döndüğümde başlayan kurumsal hayatım uzun seneler devam etti ve birçok başarılara imza atmama vesile oldu. Okul hayatında başlayan “eğitim” sevdam kurumsal hayatta da karşıma çıktı ve tüm profesyonel yaşamım boyunca eğitmenlik yaptım ve Eğitim Geliştirme ve Akademi Yöneticisi olarak çalıştım.

Kundalini Yoga’nın bende yarattığı dönüşüm ile hayatımın en radikal kararını alarak profesyonel iş hayatımı sonlandırıp bu alanda eğitmen olmak üzere Hindistan’a gittim. Türkiye’de Kundalini Yoga ve Meditasyon’unun öncülerinden olan Özlem Ataman Tara Kaur ile uzun seneler bu alanda kendimi geliştirme fırsatı yakaladım. Rishikesh, Hindistan'da ise Kundalini Yoga’nın en kıymetli eğitmenlerinden olan Gurmukh Kaur Khalsa'nın öğrencisi olarak zamanla ölçülemeyecek kadar derin bir yaşanmışlığı deneyimledim. 2018 yılında, bu farkındalık seviyesinin verdiği dönüşümü başkalarının da yaşayabilmesi için düzenli dersler vermeye başladım. Kendime, öğrenmenin ve eğitim vermenin son bulmadığı bir yaşam kurguladım.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu