Deniz Ayşe Kumbasar ile Anne Bebek Yogası

Anne bebek yogası seansları 8 haftalıktan büyük bebeklerinizle katılabileceğiniz, hem sizin hem bebeğinizin yapacağı yoga hareketlerinden, meditasyonlardan, şarkılardan oluşan bir saatlik eğlenceli bir seanstır. Doğumdan sonra bir süre evde vakit geçiren anne ve bebeklerin ev dışı ortama uyum sağlamasında önemli bir yer tutan anne bebek yogası seanslarında, emzirmek-uyumak- ağlamak gibi bebeklere ve annelere özgü her şey serbesttir. Emeklemeye başlamamış daha büyük bebekler için ise harekete yönlendirici, uyku ve gaz problemlerine çözümler sunar. Faydaları;
Anne Bebek yogası bebeğinizin fizyolojik ve psikolojik gelişimine katkıda bulunurken, sizin de doğum sonrası toparlanmanıza destek olur.
Bebeğinizle birebir iletişiminizi artıran bir ortam sağlar, seans sırasında öğrenilen eğlenceli şarkılar, hareketler, masajlar sayesinde evinizde de uygulayabileceğiniz yöntemler öğrenirsiniz.
Bebeğin uyku düzeninin gelişmesinde, beslenme alışkanlıklarında, duyusal ve bilişsel gelişiminde faydalı olabilecek bilgiler edinirsiniz.
Sizin için belki de en önemlisi sizinle aynı dönemlerden geçen, benzer şeyleri yaşayan annelerle bir arada olma imkanına sahip olursunuz.

Her Perşembe 12:45-13:45 (Rezervasyon gereklidir. Çarşamba 19:00'a kadar rezervasyon yaptırabilirsiniz.)

Ücretler:

Tek Ders: 60 TL + KDV (Nefess Yoga'da Hamile Yogası derslerine katılanlara 50 TL + KDV) 


Deniz Hakkında

2005 yılında Marmara Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldum. Doktoramın devam ettiği dönemde, 2008 sonlarına doğru yoga ile tanıştım ve ilk dersimden itibaren bedenimde ve zihnimde yarattığı hafiflik, mutluluk ve merak ile yoga hayatımın bir parçası oldu. Yaklaşık 3 yıl boyunca ashtangi olan Selda Köksal ile çeşitli stüdyolarda çalıştım ve pratiğim ashtanga vinyasa yoga ile gelişti. En son geldiğim ve enerjisi bana keyif veren Nefess Yoga’nın, bana Vinyasa yogayı sevdiren Mey Elbi’nin verdiği Vinyasa Akış eğitimi ile buluşmasıyla eğitmenlik yoluna girmeye karar verdim. Halen pratiğime Ashtanga Mysore ve Vinyasa stilinde devam etmekteyim.

Eğitimler - Mey Elbi ile “Vinyasa Akış – Temel Yoga Hocalık Eğitimi; 200 saat” 2013 - Sinem Er - Naz Şarman - Mey Elbi ile “3 Eğitmen 3 Modül - Vinyasa Akış - İleri Seviye Hocalık Eğitimi; 150 saat” 2014 Ders Tarzı Nefess Yoga’da verdiğim Yoga I dersleri, daha çok nefes ve hareketi buluşturan Vinyasa Akış tarzında. Öğrendiğim tüm bilgileri ve kendi pratiğimde bedenimle yaşadığım tecrübelerimi temelden başlayarak paylaşmak hedefim. Temel pozların dinamiklerini zihne yerleştirmek, tekrarlarla bedenin öğrenebilme kapasitesini paylaşmak ve pozlar arasında akarken bedenden çıkabilecek duygulara kulak verilmesini sağlamak. Yoga I derslerimin yogaya yeni başlayanlar, pratiğine uzun süre ara verenler ve Temel Vinyasa Yogayı merak edenler için faydalı olacağını düşünüyorum.


About Deniz

Deniz Ayşe Deniz graduated from Marmara University’s Dentistry Faculty in 2005. She was introduced to Yoga towards the end of 2008, while pursuing her Doctorate Degree; yoga became a part of her life after that first class, which left her body and mind feeling peaceful, happy and curious.

For almost three years, Deniz studied in various studios with Ashtangi Selda Köksal, developing her practice through Ashtanga Vinyasa Yoga. The latest studio she has attended -Nefess Yoga, whose energy she finds pleasurable, is where she began teacher instruction in Vinyasa Flow, a course taught by Mey Elbi, the person who first made her love yoga. Her yoga practice, focused on the Ashtanga Mysore and Vinyasa styles, continues.

Education
- “Vinyasa Flow” with Mey Elbi - Basic Yoga Instructor Training, 200 Hour; 2013
- “3 Instructors 3 Modules” with Sinem Er, Naz Şarman and Mey Elbi - Vinyasa Flow - Advanced-Level Instructor Training, 150 Hour; 2014

Class Style
The Yoga I Class Deniz Ayşe teaches at Nefess Yoga is in the Vinyasa style, which focuses on the point where the breath and movement join. Her goal is to share all of the information she has learned and the physical experiences she has encountered through her self practice, starting from the basic level. She focuses on teaching to be mindful of the dynamics of basic poses, the body’s ability to learn through repetition, and to heed the bodily sensations that can occur while moving flowing through poses. Ayşe deems that her Yoga I classes can be beneficial to beginners, to those who haven’t practiced in a long time, and to those curious about Basic Vinyasa Yoga.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga