Kapanmak korunmak ise açılmak, arkaya eğilmek ise kelimenin tam anlamıyla göğsünü gere gere ortaya çıkmak demek. Yoganın kıymetli pozlarından köprünün, Urdhva Dhanurasananın bir adı da chakrasanadır. Tüm arkaya eğilme pozları omurgayı esnetip , güçlendirirken nadi kanallarını temizler. En önemlisi de chakraları açarak yeniden şarj eder.

Yine bir çok arkaya eğilme boğazın açılmasıyla ilgilidir. Boğazda düğümlenen, dışarı çıkmasın izin vermediklerimizin artık rahat bırakılması, "evet" demenin cesaretini ateşler.

Yapacağımız atölye az biraz, temel anatomi bilgileri içerecek ama asıl yumuşak bir serilerle bedenin açılmasını, açılmaya uyanmasına yardımcı olacağız. Atolyenin son kısmı ise uzun süre çalıştıktan sonra ulaştığımız açılmalar sonucunda girebileceğimiz Bhekasana, Laghu vajrasana gibi dikkat isteyen pozları içerecek.

Bu basit seriler , poza girişte dikkat edilecek unsurlar anlatılarak, prop yardımları ile zaten var olan açılma kapasitesini bedeninize yeniden hatırlatacak.

Tarih ve saat: 20 Kasım Pazar /14:30- 16:45

Ücret: 90 TL + KDV (Nefess Üyelerine 80 TL + KDV)

Atölye herkese açıktır. Bedensel bir sorununuz varsa lütfen Gül Dirican ile iletişime geçip, bilgilendirin: gdirican@gmail.com


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga