Pınar ve Damla ile Hamile Yogası - Kendi Pratiğini Bulmak

7 Mart 2021 Pazar 14:00 - 16:00

Kendi üretkenliğimizi keşfettiğimiz bir süreçteyiz. Hamileler için verdiğimiz online dersler esnasında her bedenin farklı tarzlarda derslere ihtiyacı olduğunu farkettik. Her hamilenin duygu durumu ve bedeninin ihtiyacı olan yoga akışları günden güne değişkenlik gösteriyor.Hali hazırda katıldığınız derslere ek olarak,bu atölyede , kendi pratiğinizi güvenli bir alanda kalarak oluşturabilmeyi deneyimleyeceksiniz.

Hamile yogasını, dört farklı türde oluşturduğumuz akışlarla yorumlayacağız. Sizlere birçok asananın farklı varyasyonlarını ve serilerini deneyimleterek öğreteceğiz.
Her bir trimesterde bedenin anatomik ve fizyolojik değişimlerine hakim olmanız pratiklerinizi daha rahat hazılayabilir hale gelmenize yardımcı olacaktır. Hamilelikte gelişebilecek olası problemlerde pratiklerinizde ne gibi değişiklikler yapacağınız detaylıca konuşuyor olacağız.

Neler Var?

*Hamile Güneşe Selam Serileri
*Tao Vinyasa Dans Serileri (Hamile Yogasına Uyarlanmış)
*Sakinleştirici Nefes Teknikleri
*Anne Bebek Bağına Yönelik Meditasyon
*Hamilelikte Değişen Beden Ve Anatomisi

Kimler Katılabilir?

12. Haftasını doldurmuş ve hamile yogası yapması doktorları tarafından onaylanmış olan hamileler ve derslerini çeşitlendirip, bilgilerini tazelemek isteyen hamile yogası eğitmenleri bu etkinliğe katılabilirler

Ücret : 120 TL (Nefess Yoga üyelerine 100 TL)

Uzman: Pınar Sitemkar & Damla Fidancı

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.

Bizden kaynaklanan durumlar dışında herhangi bir sebeple ücret iadesi yapılmamaktadır.


Damla Fidancı Kimdir?

2015 yılında Florance Nightingale hastanelerinin üniversitesi olan İstanbul Bilim Üniversitesi, 4 yıllık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans eğitimini tamamladı. Eğitim süresince bir yıl, Polonya (Karkonoski Uniwesytet), İspanya(Universitet de Valencia) da manuel terapi, kinesiyoloji ve kadın sağlığı üstüne çalışmaları oldu. Staj dönemini Florance grubunun tüm hastanelerinde ve milli takım olmak üzere çeşitli sporcu kliniklerinde tamamladı. Çalışma hayatının ilk yılında kendi bedeniyle daha fazla bağ kurabilmenin yollarını ararken yogayla tanıştı. 2016 yılında Çağ Rical Gürle’nin temel seviye yoga eğitmenliği eğitimine katıldı. Bu dönemde İngiltere’de Harbornept Clinic’te Dr. Ruth Jones ve terapistlerinden kadın sağlığı ve pelvik taban rehabilitasyonu ile ilgili çalışmalar yaptı. Uzmanlık alanları, kronik ağrılar ve kadın sağlıdır. Aynı zamanda yoga eğitmenlerinin eğitim gruplarına anatomi desteği sağlamakta. Çeşitli stüdyolarda yoga terapi ve hamile yogası dersleri vermekte olup kronik ağrı ve özellikle pelvik taban sağlığı üzerine çalışmaktadIr.

Mesleki hayatına Etiler’de manuel terapi kliniğinde devam etmektedir.

Aldığı Eğitimler:
Manuel Terapi Eğitimi 2013-2015
Pediatrik Rehabilitasyon 2015
Pelvik Taban Rehabilitasyonu 2016

Pelvik Taban Disfonksiyonunda Tedavi Yaklaşımları 2016
Çağ Gürle ile 200 TT Uzmanlaşma Programı 2016
Çağ Gürle ile 300 TT Uzmanlaşma Programı 2018
Alper Bayraktar ile 100 TT hamile uzmanlaşma Programı 2018
Kadın Sağlığı ve ThetaHealing 2020

Pınar Sitemkar Kimdir?

Küçük yaşlarda bale ile başlayan dans hayatı farklı tarzlarla 15 yıl devam etti. Bedeninde fark ettiği fiziksel enerjetik bağı anlamlandırmak istedi ve bu sebeple 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik bölümüne girdi. İlk temel eğitimini Çağ Rical Gürle ile tamamladı. Ardından Sinem Er, Şaylan Yılmaz, Can Bora, Charles Secallus gibi isimlerle çalışarak, farklı içeriklerde eğitimler aldı. Arzu Rezzan Sunam ve Yelina Tayfur’un Temel Eğitimlerinde iki dönem asistanlık yaptı. Halen kendi derslerine ve eğitimlerine devam etmekte.

Verdiği Dersler; Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Tao Vinyasa ve Hamile Yogası

Aldığı Eğitimler:
– Temel Yoga Eğitimi, 200 saat – Çağ Rical Gürle; 2013,2014
– Temel Vinyasa Yoga Eğitimi, 200 saat – Sinem Er; 2015
– Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi, 60 saat – Şaylan Yılmaz; 2015
– Tao Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi – Can Bora; 2016
– Arzu ve Yelina ile Nefess Yoga Temel Hocalık Eğitimi, 200 saat asistanlık; 2016,2017
– Çağ Rical Gürle ile İleri Seviye Yoga eğitimi, 300 saat; 2017,2018
– Ayfer Bakan ile Thai Yoga Hamile Terapisi Eğitimi – Doum, 2018 Lisa White ve –
– Zephyr Wildman ile Hamile ve Doğum Sonrası Öğrenciler için Genel Yoga; 2018
– Çağ Rical Gürle ile İleri Seviye Yoga eğitimi, 300 saat asistanlık; devam ediyor
Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home