Okulda, ailede, sokakta edinip yıllardır taşıdığımız kimliklerden, yüklerden "ben böyleyimlerden" özgürleşmek niyetiyle 19-23 Temmuz tarihlerinde Söke'nin eski bir rum köyündeki Bahab Evinde "Kabuksuz" adını verdiğimiz kampta buluşuyoruz. 4 gün boyunca güne Bahab'ın ovaya bakan nefis terasında güneşin doğuşunu karşılayarak başlayacak, yörenin özenli elerinden yetişmiş ürünleri, sevgili Gamze annenin özeniyle pişmiş taze yiyecekler yiyecek, Günü "Masallı Yin Yoga", akşam güneş batarken yapacağımız Tao Vinyasa serileri, Bahab'ın güzel avlusunda film gösterimleri ile sonlandıracağız.

Kendimize bakmak, olduğu haliyle, kabuklarını kırmak ve içerden dışarıya benliğin kendini ifade etmesine izin vermeyi bedensel pratikler kadar felsefi tartışmalar ve başka çalışmalarla araştıracağız. Bedenlerimize, emrimize uymakla yükümlü bizden kopuk aletlermiş gibi davranmaya ara verip toksin yükümüzü azaltmak için adil ve doğal bir biçimde üretilmiş gerçek gıdalar tüketeceğiz. Masallar dinleyecek, doğa yürüyüşlerine çıkacağız. İsteyenler yarım saat mesafedeki Dilek Yarımadası Milli Parkı’nın bozulmamış doğası içindeki tertemiz koylarda, deniz kıyısında geçirecek öğle vakitlerini.

Eğitmenler
Arzu Rezzan Sunam
Yağmur Kutlar
Bade Okçukızı
Emre Can Sarısayın

Program
Sabah erken saatlerde meditasyonla başlayacağımız güne Hatha dersleriyle devam edeceğiz. Temiz ve lezzetli bir kahvaltı sonrası isteyenlerle doğa yürüyüşleri ve deniz sefası da cabası olacak. Akşamüstü güneş batmadan Tao Vinyasa derslerinin ardından günü masallı Yin ve ardından meditasyon ile sakince kapatacağız.

19 Temmuz günü akışı
– 17:00 Bahab Evi’ne varış ve odalara yerleşme
17:00 – 18:00 Tanışma — Kamp programı üzerine sohbet
18:00 – 19:15 Masallı Yin Yoga
19:15 – 19:45 Açık kapı akşam meditasyonu
20:00 – Akşam yemeği ve serbest zaman

20-21-22 Temmuz günleri akışı
7:00 – 7:45 Pranayama ve Grup meditasyonu
8:00 – 9:15 Hatha Yoga
9:30 – 11:30 Kahvaltı
11:30 – 16:00 Günün aktivitesi ve serbest zaman
16:00 – 17:15 Tao Vinyasa
17:30 – 18:45 Masallı Yin Yoga
19:00 – 19:30 Açık kapı akşam meditasyonu
19:45 – Akşam yemeği ve serbest zaman

23 Temmuz günü akışı
7:00 – 7:45 Pranayama ve Kapanış meditasyonu
8:00 – 9:15 Hatha Yoga
9:30 – 11:30 Kahvaltı

Program boyunca her yoga ve meditasyon çalışmasına katılmak zorunlu değildir. Kamp akışı katılımcı sayısına ve katılımcıların tercih edeceği aktivitelere göre değişmeye açıktır.

Günlük Aktiviteler
20-22 Temmuz arasında öğlen saatlerini deniz kıyısında geçirmek isteyenler için Dilek Yarımadası Milli Parkı’na araç kaldırılacaktır. Doğa yürüyüşü veya Priene antik kent gezisi yapmak istenirse günlük programda ufak sapmalarla bu aktiviteler programa dahil edilecektir. Kamp sırasında sürpriz aktivitelerimiz de olacak!


Konaklama
Bahab Evi, Güllübahçe Köyü, Söke/Aydın

Eski Rum köyü Gelebeç'in manastırı olan, bugünün Güllübahçe'sindeki bu taş ev sırtını Dilek Yarımadası Milli Parkı sınırındaki Samson Dağı'na dayar. Bahab Evi'nin Latmoslara dek ferah ferah uzanan Söke Ovası manzarasıyla bakışlarınız uçsuz bucaksızlığa alışır, kalbiniz yıldızlı gecelerde yeniden göklere açılır. Bahab Evi'nin her köşesinde geçmişin muhtelif anlarına şahit olmuş antika eşyalarla karşılaşırsınız. Odalarımızın her biri özgün ve birbirinden farklıdır.

Konaklama çoğunlukla 2 kişilik odalarda yapılacaktır. Çadır, 3 kişilik oda ve tek kişilik oda seçenekleri de mevcuttur. Katılım sayısı sınırlı olduğundan, yer dolması durumunda tek kişi gelen katılımcıların odalarını paylaşmaları gerekebilir.

http://www.facebook.com/bahabevi

Yemekler

Kamp boyunca gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz malzemelerle hazırlanmış vejetaryen öğünler sunulacaktır. Serbest gezen köy tavuklarından toplanılan yumurtalar, zehirsiz ve atalık tohumlarla tarım yapan Bodrum Üretici Pazarı üreticilerinden sebze ve meyveler, endüstriyel olmayan tereyağı ve peynir çeşitleri, ev yapımı yoğurtlar, yerli buğdaylarla yapılan ekşi maya ekmekler... Ne gezegene, ne üreticiye, ne de tüketiciye zararlı olmayan, doğal ve adil gıdalar tüketeceğiz.


Kamp Ücreti(13 Temmuz'a kadar):

İki kişilik odada kişi başı 1100 TL + KDV
Üç kişilik odada kişi başı 950 + KDV
Çadırda kişi başı 800 + KDV

*Kaydınızı kesinleştirmek için 13 Temmuz'a kadar 250 TL ön ödeme yapmanız gerekmektedir. Ön ödemenin iadesi yoktur. 
**Ücrete tek kişi için 2 kişilik odalarda konaklama, sabah ve akşam iki öğün vejetaryen yemek, tüm yoga ve meditasyon çalışmaları, doğa yürüyüşleri dahildir. Bahab Evi’ne geliş-gidiş yol masrafları katılımcılara aittir. İki kişilik oda, üç kişilik oda ve çadır seçenekleri için bize ulaşabilirsiniz. Yoga programına dahil olmadan konaklama ve günlük aktivitelere katılım mümkündür, fiyat bilgileri için iletişime geçebilirsiniz.

Ulaşım
• Arabayla: Söke-Bodrum yolu üzerinde Söke çıkışında sağa, Priene-Güllübahçe sapağına sapın. Köye girdikten sonra bir süre daha devam edin, benzin istasyonunu geçeceksiniz, köy kahvesinin yanından sağa, Aziz Nikolas Kilisesi’ne doğru girip yokuştan yukarı doğru devam edin. Kilisenin karşı çaprazı Bahab Evi! • Otobüsle: Otobüsle Söke otogara gelin. Buradan Güllübahçe köyüne hafta sonu saat başı, hafta içi yarım saatte bir kalkan dolmuşlar var. Aziz Nikolas Kilisesi’ne çıkan sapakta inip sizi almamız için bizi arayın.
• Uçakla: İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na inecekseniz sizin için Kuşadası servisine rezervasyon yapıyoruz. Servisten sizi Söke dolmuşlarında indirmesini isteyin, dolmuşa binip Söke otogarına geldiğinizde bizi arayabilirsiniz.

Rezervasyon
Daha fazla bilgi ve rezervasyon için 0 553 542 6024 nolu telefon numarasından Yağmur Kutlar'a ulaşabilir veya yagmurkutlar@gmail.com adresine yazabilirsiniz.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Bahab Evi, Güllübahçe


Ön kayıt formu