"Herkes Dans Edebilir- DOĞAÇLAMA" atölyeleri, yaratıcılığı canlandırmak üzere tasarlanmıştır. Çalışmalar, oyun oynama dürtüsünü ve spontaniteyi tetikleyerek kişinin tuttuğu ya da tutunduğu kalıplardan özgürleşmesini hedeflemektedir. Böylece kişinin hareketle otantik ilişkisini keşfetmesi teşvik edilmektedir. Atölye, katılımcılara keyifli ve bol hareketli bir zaman aralığı sunar. Mekan ve zaman, hareketle paylaşıldıkça enerji ağı genişleyip yayılır.

Akış:

Atölyenin ilk bölümü, içsel ve dışsal farkındalığımızı uyandırmak üzere kurgulanmıştır ve Skinner Releasing Tekniği'nin harekete yaklaştığı yerden doğarak gelişen pratiklerle oluşmaktadır. İkinci bölümde hem diğer kişilerle ve hem de tüm mekanla kinestetik etkileşim yöntemleri araştırılır. Bu esnada birbirimizi dinlemenin ve kendimizi ifade etmenin yollarını keşfetmeye doğru ilerlenir. Zaman içinde çalışmalarımız, bütün grubun birlikte oynadığı dans oyunlarına dönüşür. Oyun oynamanın heyecanlı keyfinin tekrar fark edilmesine alan açılır. 2 günlük sürecin sonunda hep birlikte dans edeceğimiz kısa bir doğaçlama "performans paylaşımı" ile atölye tamamlanır.

Atölyeye gelirken rahat hareket edebileceğiniz ve üşümeyeceğiniz biçimde birkaç kat kıyafet getirmenizi öneririz.

Atölye tarihleri:

17-18 Mart Cuma-Cumartesi / 14:30-17:30

Ücret: 225 TL + KDV (Nefess Yoga Üyelerine 200 TL + KDV)

Eğitmen: Şebnem Yüksel

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 10 Mart tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Şebnem Yüksel Kimdir?

www.sebnemyuksel.org

MSGSÜ Devlet Konservatuarı Modern Dans ASD, London Contemporary Dance School ve State University of New York Purchase College’de lisans eğitimini tamamladıktan sonra (2001), MSGSÜ Devlet Konservatuarı’ndan Yüksek Lisans (2006) ve Sanatta Yeterlik (2016) derecelerini aldı.
2003 yılından beri kompozisyon, doğaçlama ve repertuar derslerini yürüttüğü MSGSÜ Devlet Konservatuarı Çağdaş Dans Anasanat Dalı'nda 2011-2016 yılları arasında Araştırma Görevlisi olarak çalıştıktan sonra kurumdan ayrıldı. Şu anda kendi projelerine odaklanan Şebnem Yüksel, aktif olarak dans etmekte, koreografi yapmakta ve farklı sanat disiplinleri ile beden arasındaki etkileşimi araştırmaktadır.

2010-2013 yılları arasında Elim Sende Derneği'nde çocuklarla çalışması oyun oynamanın yaratıcı özgürlüğünü tekrar tekrar keşfetmesini sağlamıştır. Çanakkale Çocuk Bienali ve İsveç Konsolosluğu ve Salt Galata’da da çocuklara yönelik atölyeler düzenlemiştir.

Şebnem Yüksel, 2001 yılında DanceWEB bursu ile katıldığı Impuls Tanz Festivali’nde doğaçlamaya aşık olduktan sonra bu alanda bir çok önemli eğitmenin kursuna katılarak tecrübe edinmiştir. (Simone Forti, Kefas Berlin, Shannon Cooney, Andrew Harwood, Nancy Stark Smith, David Zambrano, vd.) 2010 yılından beri hayatının bir parçası olan Skinner Releasing Tekniği (SRT) ile tanışmış ve tekniğin Türkiye’deki eğitmeni olmaya hak kazanmış 5 kişiden biri olmuştur. SRT eğitmen eğitiminin birinci bölümünü tam bursla tamamlamıştır. Sanatçının tüm atölyeleri, dersleri ve yaratılarında bu tekniğin anlayışı ve prensipleri hakim
olmaktadır.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu