Ümit ve Derya ile Akrobatik Yoga Atölyesi

 

 

Yoga ile, kendinize, partnerinize ve ekibinize güvenmenin yollarını araştırırken, oyun oynamaya ne dersiniz?

 

 

Akrobatik Yoga Hakkında:

 

Partnerli akrobasi, thai masajı ve yoganın birleşimi olan Akrobatik Yoga, özünde güven ve birlik duygusunu kavramaya yönelik bir çalışmadır. Akrobatik Yoga, kendi bedeninize ve çevrenizdekilere iş birliği içinde güvenmenizi ve daha önce asla başaramayacağınızı düşündüğünüz hareketleri yapmanın ne kadar eğlenceli olduğunu fark etmenizi sağlar.

 

Tipik bir derste öğrenciler “basing”, “flying” ve en önemlisi, “spotting”i öğrenirler. Bu üç rolde de yer alarak, güven duygusunu kucaklamayı, dengeyle ilişki kurmayı ve içinizdeki akrobatı serbest bırakmayı gerçek anlamıyla öğrenebilirsiniz !!!

Base – Yerle en fazla temas halinde olan kişidir. Genellikle gövdesi yere yapışık şekilde, sırt üstü pozisyonda uzanır. Böylelikle “bone stacked” (sütun) hale gelen bacaklar ve kollar Flyer'a maksimum stabilite ve destek sağlar. Flyer'la temel kontakt noktaları genellikle Flyer'ın kalçalarında konumlanan ayaklar ve Flyer'ın omuzlarını ya da ellerini kavrayan ellerdir.

Flyer- Base tarafından havaya kaldırılan kişidir. Flyer dinamik pozisyonlar serisine geçiş yapabilir ve büyük oranda yer çekiminden yararlanır. Flyer'ın dengeye, özgüvene ve gövde gücüne ihtiyacı vardır. 

Spotter- Partnerleri dışarıdan gözlemleyen ve denge kaybı halinde Flyer'ın yere güvenli bir şekilde inmesini sağlamaya odaklanan kişidir. Spotter, Base ve Flyer'ın duruşlarını geliştirmeye yönelik tavsiyelerde de bulunarak, akrobatik yoga pozisyonlarının en verimli şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Tarih: 24 Nisan Cuma. 14:00 - 17:00

Ücret: 65 TL+ KDV, 60 TL+KDV (Nefess üyelerine)

Atölye minimum 10 kişi ile açılacaktır. Lütfen rezervasyon yaptırınız:

Nefess Yoga (0216) 550 03 00 info@nefessyoga.com

Facebook Akrobatik Yoga etkinlik sayfasını ziyaret ederek takviminize eklemek için: http://on.fb.me/1Jc6bcj
Etkinlik Bilgiler

  • Yer: NEFESS YOGA


Ön kayıt formu