Yelina Tayfur ile Yoga ve Somatik Farkındalık Online Program

15 Mayıs-5 Haziran 2020 / Her Cuma / 20:00-22:00


Doğamızda neler oluyor?
Bedenin kendini dayanıklı tutma yolları neler?
Hangi pratikleri şu dönemde bize destek olarak kullanabiliriz?
Birbirimize nasıl destek olabiliriz?

Herkese açık olan bu programda karantina günlerinde doğamızda neler olduğuna, daha önce fark etmediğimiz örüntülere ve bu süreçte farklı yoga, somatik hareket ve meditasyon uygulamalarını nasıl kullanabileceğimize bakacağız. Programda, her biri ayrı temalarda, herkesin kolayca ulaşabileceği ve “bedenlenmiş” pratiği esas alan üç ayrı yoga serisi öğreneceksiniz.

Dört hafta boyunca, cuma akşamları yapacağımız buluşmaların her biri 2 saat sürecek. Buluşmalar pratikle başlayacak ve ardından konu anlatımı ve paylaşımla devam edecek. Programda yazı, müzik, resim gibi farklı ifade yollarını dahil eden yaratıcı bölümler de olacak.

Bazı başlıklar şöyle:
- Oryantasyon, Köklenme, Bedenlenmiş Pratik
- Sinir Sistemi tepkilerini anlama
- Doğadaki kaynaklarını keşfetme
- İfade ve paylaşım yolları

Program bittikten sonra sorularınızı konuşmak, paylaşmak ve birbirimizi güncellemek için beraber karar vereceğimiz tarihlerde devam buluşmaları yapacağız.

Programda yazılı belgelere ve yoga serileri için kayıtlara erişim hakkınız olacak.

Program Yoga Alliance - YACEP onaylı olduğundan yoga eğitmenleri 10 saatlik bu programı CE (devam eden eğitim) kredisi olarak işleyebilecekler.

Kimler Katılabilir?
Herkes katılabilir.

Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Etkinliğe kaydınızı 15 Mayıs Cuma günü saat 16:00'ya kadar ödemenizi yaparak tamamlamanızı rica ederiz.


Buluşma Tarihleri ve Saati
15 Mayıs, 22 Mayıs, 29 Mayıs ve 5 Haziran 2020
Her Cuma / 20:00 - 22:00


Ücret: 300 - 500 TL arasında bütçenize uygun bir meblağ. Eğer bu sizi zorlayacaksa bana (yelinata@gmail.com) yazmaktan çekinmeyin.

Uzman: Yelina Tayfur


Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.  Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home


Ön kayıt formu