Yelina Tayfur ile Yoga ve Somatik Farkındalık Programı Kasım ayında yeniden açılıyor!

4 haftalık programda sinir sisteminin işleyişi üzerinden kendi doğamızı ve doğamızdaki örüntüleri fark etmek için yola çıkacağız. Farklı yoga, somatik hareket ve meditasyon uygulamalarını nasıl kendimize uygun şekilde kullanabileceğimize bakacağız. Programda, her biri ayrı temalarda, herkesin kolayca ulaşabileceği ve “bedenlenmiş/embodied” pratiği esas alan üç ayrı yoga serisi öğreneceksiniz.

Dört hafta boyunca, cuma akşamları yapacağımız buluşmaların her biri 2 saat sürecek. Buluşmalar pratikle başlayacak ve ardından konu anlatımı ve paylaşımla devam edecek. Programda yazı, müzik, resim gibi farklı ifade yollarını dahil eden yaratıcı bölümler de olacak.


Bazı başlıklar şöyle:


- Oryantasyon, Köklenme, Bedenlenmiş Pratik


- Sinir Sistemi tepkilerini anlamak


- Doğadaki kaynaklarını keşfetmek


- İfade etmek 


Bu programda, bilhassa Michael Stone, Thich Nhat Hahn, Bessel Van Del Kolk gibi isimlerden; Organic Intelligence ilkelerinden, Polyvagal Teori’den ve Trauma - Sensitive Yoga (Travmaya Duyarlı Yoga) yaklaşımından ilham ve parçalar var.

Program bittikten sonra sorularınızı konuşmak, paylaşmak ve birbirimizi güncellemek için beraber karar vereceğimiz tarihlerde devam buluşmaları yapacağız.

Programda yazılı belgelere ve yoga serileri için kayıtlara ulaşım hakkınız olacak.


Program Yoga Alliance - YACEP onaylı olduğundan yoga eğitmenleri 10 saatlik bu programı CE (devam eden eğitim) kredisi olarak işleyebilecekler.


Kimler Katılabilir?

Herkes katılabilir.Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Etkinliğe kaydınızı 4 Kasım Çarşamba günü saat 16:00'ya kadar ödemenizi yaparak tamamlamanızı rica ederiz.

Buluşma Tarihleri:

6 Kasım Cuma / 20:00 - 22:00

13 Kasım Cuma / 20:00 - 22:00

20 Kasım Cuma / 20:00 - 22:00

27 Kasım Cuma / 20:00 - 22:00

Ücret: 400-600 TL arasında bütçenize uygun bir meblağ. Eğer bu sizi zorlayacaksa yelinata@gmail.com adresine yazmaktan çekinmeyin.

Uzman: Yelina Tayfur


Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home


Ön kayıt formu